Dzień Dziecka to wyjątkowe i z utęsknieniem wyczekiwane przez najmłodszych święto. Niestety nie wszystkie maluchy będą mogły je obchodzić ze swymi najbliższymi,  wśród koleżanek i kolegów. To między innymi mali pacjenci, którzy przebywają w Klinice Onkologii i Hematologii w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. Właśnie o nich w sposób szczególny chcemy pamiętać.

– Każdej chorobie towarzyszy wiele negatywnych emocji, zwłaszcza kiedy dotyka ona najmłodszych. Trudna, codzienna, szpitalna rzeczywistość, strach, ból – to wszystko towarzyszy dzieciom  z oddziału onkologii. Jak co roku postaramy się, aby  Dzień Dziecka  na długo pozostał w ich pamięci. Przygotowaliśmy sporo ciekawych atrakcji i niespodzianek – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im”.

Wielkie świętowanie na oddziale onkologicznym zaczyna się już w środę – 30 maja. O godzinie 12.00 do kliniki wkroczą wolontariusze Fundacji, którzy zadbają o dobre nastroje maluchów, a rodzicom podarują chwile wytchnienia.

Jedną z atrakcji będą warsztaty kulinarne prowadzone przez przedstawicieli restauracji Happy Day, podczas których dzieci wyczarują niecodzienne specjały, które na deser popiją czekoladą z pijalni Wedel. Będzie też pokaz pokaz ogromnych baniek,w których można zamknąć człowieka.  Na korytarzu stanie Fotobudka, gdzie każdy będzie mógł zrobić sobie zabawne, pamiątkowe zdjęcie. Wolontariusze Fundacji przygotowali również wiele gier, konkursów i zabaw.

Będzie się działo!!!