Plum Ekiden już 11-12 czerwca. Jest czas na zebranie ekipy i przygotowanie (jeśli ktoś celuje w super wynik :). Ale najważniejsze są emocje, świetna zabawa no i – oczywiście – pomaganie! Start każdego zawodnika oznacza wsparcie dzieci z domowego hospicjum.

Wydarzenie odbywa się pod zmienioną nazwą, a to dlatego, że dołączyła do nas firma Plum. Nasz lokalny producent elektroniki stał się głównym sponsorem biegu organizowanego przez Fundację Białystok Biega. W ten sposób  automatycznie jest też przyjacielem naszych podopiecznych. Wierzymy w długą, ciepłą i elektryzującą współpracę!

Plum Ekiden to:

  • Ekiden Mini rozgrywany 11 czerwca. W 4-osobowych drużynach startują dzieci w wieku 4-14 lat. Rok temu, choć impreza odbywała się w październiku, mieliśmy komplet zgłoszeń. Miejsca wyczerpały się przed terminem. Warto nie odkładać zgłaszania dzieci na ostatnią chwilę, a radość z tego, jak dzielnie pokonują dystans i przekazują sobie pałeczkę, jest nie do opisania :). Koszt startu zespołu dziecięcego to 120 złotych. Zapisy są tutaj.
  • Tradycyjna sztafeta maratońska – 12 czerwca. Startują w niej 6-osobowe drużyny, w których poszczególni zawodnicy pokonują odpowiednio: 7 km + 10 km + 10 km + 5 km + 5 km + 5 km, koszt występu całej ekipy to 360 złotych. To najbardziej popularna konkurencja. Zapisujemy się tutaj.
  • Sztafeta 4×5 – również 12 czerwca. 4-osobowe teamy mają do pokonania łącznie 20 km (każdy z zawodników biegnie 5 km), koszt dla całego zespołu to 240 zł. To dla tych, którym trudniej zebrać 6-osobowy zespół lub osoby na dłuższe dystanse. 5 kilometrów przejdzie / przetruchta praktycznie każdy. Zapisy tutaj.

Stadion Lekkoatletyczny Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji już czeka. Czekają też podopieczni domowego hospicjum dla dzieci, które prowadzi Fundacja „Pomóż Im”. 30 % od każdego zapisu idzie na ich rzecz.

Skorzystają nie tylko one, bo środki z Plum Ekiden przeznaczymy na Dom Opieki Wytchnieniowej. To miejsce, do którego rodzice dzieci z niepełnosprawnością (nie tylko z hospicjum), będą mogli na pewien czas oddać swoje pociechy. Tu trafią pod skrzydła specjalistów. W tym czasie rodzice skorzystają natomiast z wytchnienia od bardzo ciężkiej codzienności związanej z opieką nad ciężko chorym maluchem.

Pomaganie najlepiej smakuje, gdy działa się razem. W drużynie, w gronie biegaczy, z całą niemałą społecznością Ekidenu. Zapraszamy!

Strona biegu

Poznaj podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”

Czytaj także: Relacja z Ekiden 2021

Fot. Krzysztof Karpiński