W niedzielę, 10 grudnia już po raz kolejny, okna na całym świecie rozbłysnęły płomieniem świec na znak pamięci o zmarłych dzieciach. Nie inaczej było w całym regionie (m.in. pamiętali o akcji nasi stali uczestnicy Kampanii „Pola Nadziei” z Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży), w którym z naszej inicjatywy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Palenia Świec, który przypada zawsze w drugą niedzielę grudnia.

Już po raz drugi nie ograniczyliśmy się wyłącznie do zachęcania, aby łączyć się w ten symboliczny sposób z rodzinami wspominającymi swoje utracone dzieci, lecz także wspólnie z partnerem i współorganizatorem – Polskim Radio Białystok – prowadziliśmy sprzedaż świec w kilku galeriach handlowych. W tym roku świece sprzedawaliśmy w Auchan Hetmańska i Produkcyjna, Galerii Jurowieckiej i Atrium Białej oraz w Centralu.

Ramię w ramię z naszymi niezastąpionymi wolontariuszami zachęcali do tego aktorzy z Teatru Dramatycznego i Białostockiego Teatru Lalek oraz adepci warsztatów teatralnych. Łącznie udało się nam zebrać do puszek 8 123, 36 zł. Cały dochód z tej akcji wspomoże nas w codziennym prowadzeniu hospicjum. Patronowało nam Polskie Radio Białystok.

W niedzielę wieczorem w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Białymstoku spotkaliśmy się z rodzicami dzieci na Mszy Świętej, którą odprawił J.E. Ks. Arcybiskup Edward Ozorowski. Po jej zakończeniu zaprosiliśmy do wzięcia udziału w konferencji na temat: „Nadzieja zawieść nie może”. Jednocześnie w Prawosławnej Parafii Wszystkich Świętych miał miejsce Akatyst za zmarłych, po którym odbyło się spotkanie poświęcone „Procesowi żałoby w życiu chrześcijanina”.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję osobom – dziennikarzom, aktorom i wolontariuszom. Dziękujemy jednocześnie wszystkim hojnym darczyńcom, którzy kupili nasze świece pomagając tym samym naszemu Hospicjum.