Kupując produkty Krynki wspierasz nas, refundując w części leki dla podopiecznego dziecięcego hospicjum, wizytę u specjalisty albo zabieg. Robiąc świąteczne zakupy możesz więc zostać darczyńcą. Tak przy okazji. A wszystko dzięki trzeciej już edycji przedświątecznej akcji Krynki i PSS Społem Białystok.

Charytatywna akcja dwóch znanych podlaskich firm sprawdziła się już w latach ubiegłych. Dlatego w tym roku, z początkiem grudnia, ruszyła jej trzecia edycja. Potrwa do 7 stycznia. Część dochodu ze sprzedaży Krynki w białostockich sklepach PSS trafi do Fundacji „Pomóż Im”. Środki pomogą w prowadzeniu dziecięcego hospicjum.

– Liczy się każdy grosz – podkreśla Inga Januszko – Manaches z Fundacji. – Bo potrzeby Hospicjum są znaczne. To nie tylko opieka medyczna nad nieuleczalnie chorymi dziećmi ale również pomoc, jaką zapewniamy całym, hospicyjnym rodzinom. W efekcie, nie opiekujemy się 30-stką, ale niemal setką osób. Dlatego mam nadzieję, że inne firmy pójdą w ślady Krynki oraz PSS-u i dołączą do akcji.

W 2015 roku pieniądze ze sprzedaży napojów Krynki w sklepach PSS Społem Białystok pomogły w zakupie aparatu do USG. W 2016 roku z kolei środki przeznaczono na zakup opału na zimę. Tegoroczny wpływ pozwoli na sfinansowanie bieżących potrzeb działalności Hospicjum.

– Pieniądze na pewno dobrze się przysłużą – mówi Mieczysław Surowiec, prezes Krynki, który gorąco wspiera Fundację „Pomóż im”. – To wyraz naszej solidarności, z tymi którzy są w potrzebie i nie ze swojej winy mają znacznie trudniej. Czas świąt Bożego Narodzenia, to okres gdy chcemy myśleć i działać bardziej bezinteresownie, kiedy doceniamy czym jest bliskość i serdeczność ze strony drugiego człowieka.

Wtóruje mu Grażyna Nejfeld, kierownik marketingu i zakupów w PSS Społem Białystok:

– Z całego serca zachęcamy naszych klientów do włączenia się w pomoc. Część dochodu ze sprzedaży produktów Krynki zasili budżet organizacji prowadzącej Domowe Hospicjum dla Dzieci. Serdecznie zapraszamy na przedświąteczne zakupy do naszych sklepów, prosząc jednocześnie, aby w koszyku nie zabrakło Krynki.