To właśnie dziś przypada Międzynarodowy Dzień Palenia Świec, który  jednoczy rodziny doświadczone bolesną utratą dziecka. Wczoraj nasi wolontariusze wraz z aktorami Teatru Dramatycznego w Białymstoku i Białostockiego Teatru Lalek sprzedawali specjalne, okazjonalne świece. Można ich było spotkać w galeriach. Będą tam również dzisiaj. Zapraszamy!

W godzinach 12.00 – 16.00 będziemy w:  Auchan Hetmańska, Auchan Produkcyjna, Galerii Jurowieckiej, Galerii Atrium Biała oraz w Centralu. Całkowity dochód ze sprzedaży świec pomoże nam w codziennej opiece nad naszymi podopiecznymi.

O godzinie 18.00 w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego przy ul. Klepackiej 11 w Białymstoku odbędzie się Msza Święta w intencji zmarłych dzieci, którą odprawi  Ks. Arcybiskup Edward Ozorowski. Wcześniej, bo o 17.00 w Parafii Przemienienia Pańskiego odbędzie się konferencja na temat: „Nadzieja zawieść nie może”. W Prawosławnej Parafii Wszystkich Świętych na ulicy Wysockiego 1 o godz. 17 odbędzie się zaś Akatyst za zmarłych a o godz. 18 spotkanie na temat: „Proces żałoby w życiu chrześcijanina”. W uroczystościach wezmą udział m.in. bliscy byłych podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci i przedstawiciele Fundacji.