„Nie tylko Święty daje prezenty” – to jedna z najważniejszych, tradycyjnych akcji w Fundacji „Pomóż Im”. Co roku, na święta Bożego Narodzenia podopieczni oraz ich rodzeństwo – z małą pomocą rodziców – piszą listy do Świętego Mikołaja, a ich życzenia są co do jednego realizowane.

Nie tylko Święty daje prezenty – zawsze trafione!

Prezenty są więc spełnieniem marzeń zawartych w niezwykłej korespondencji. A, co najważniejsze, kupują je i przekazują fundacji darczyńcy, którzy na specjalnej stronie wybierają komu sprawią radość.

W tym roku spłynęło do nas 69 listów ale prezentów wyjechało w sumie 76. W ostatnim dniu przyjęliśmy dwie nowe rodziny pod opiekę i – rzecz jasna – natychmiast uwzględniliśmy je w planach.

Dodatkowo, przy okazji wizyty w domu, gdzie mieszka Liliana z Ukrainy, nasz Mikołaj wręczył również upominki dla przebywających tam pozostałych dzieci, które musiały uciekać przed wojną.

Dziesiątki różnych życzeń

Życzenia były rozmaite. Od pieluszek, grzechotek, po zegarki czy słuchawki. Dzieci rozsądnie dysponują mikołajowym budżetem, prezenty nie są więc bardzo drogie, ale też dają olbrzymią radość. Szczególnie, że przywozi je osobnik w czerwonym stroju i białą brodą w obstawie uroczej przyjaciółki.

Dzieci czekają na szczególnego gościa z wypiekami na twarzy. Przygotowują dla niego niespodzianki. Np. Marcel, brat naszego podopiecznego, Fabiana, koniecznie musiał poczęstować Mikołaja własnoręcznie wykonanym piernikiem podczas niedawnych warsztatów, jakie zorganizowaliśmy z Ani Pasje.

Dojechaliśmy wszędzie. Wróciliśmy bezpiecznie i z szerokim uśmiechem od ucha do ucha :).

Dziesiątki dobrych uczynków

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy zdecydowali się na zakup i przekazanie prezentów. Uszczęśliwiliście ponad 70 małych i większych buź. Ponad 70 małych i większych serduszek zabiło mocniej. Dawać jest zawsze lepiej niż brać. A sprezentować coś dzieciom, szczególnie w tym świątecznym czasie, to wspaniałe uczucie, prawda?

W przygotowanie prezentów zaangażowali się: pani Ela z uczniami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach, inna pani Ela z uczniami z Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku, jeszcze jedna pani Ela – z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Króla Zygmunta w Wasilkowie, a także pani Ania z uczniami I LO w Łomży. Osoby prywatne: Karolina, Milena, Michalina z synami, Beata, Katarzyna, Wioletta, Maria, Sylwia, Kamil, Agnieszka, Gabriela, Patrycja, kierownictwo i pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Mońkach, Beata, Renata, Państwo Teresa, Alicja i Henryk, Ania oraz anonimowa pani Mikołajowa.

W rolę Mikołajów i śnieżynek wcielili się pracownicy Banku PNB Paribas: Wiolletta, Marcin, Krystian, Marcin i Ewa  oraz nasi wolontariusze: Julia, Teresa i Krzysztof. Ta część ich roboty jest chyba najfajniejsza!

Zobacz stronę akcji

Zobacz materiał TVP 3 Białystok

Czytaj także:

Startujemy z akcją „Nie tylko Święty daje prezenty”!

Akcja z zeszłego roku