Wigilia Fundacji „Pomóż Im” odbyła się w… Fundacji „Pomóż Im”. Po raz pierwszy od lat zorganizowaliśmy ją w naszej siedzibie. Spotkaliśmy się w Sochoniach, gdzie przenieśliśmy się w tym roku.

Słowo, które nas łączy

Zespół zadbał o piękne dekoracje, pogoda o śnieżną aurę. Niestety, utrudniła też dojazd, a kilka samochodów na parkingu musieliśmy solidarnie odkopać. Ale wspólna praca przecież tylko wzmacnia więzi. A te, tego dnia są i tak wyjątkowo silne.

Magia świąt istnieje i wiedzą to nie tylko dzieci. Podczas naszej wigilii czujemy ją w każdej chwili i w każdym słowie. Chyba wiemy dlaczego – dr Elżbieta Solarz, prezes fundacji, powiedziała we wstępie, że w domowym hospicjum łączy nas przede wszystkim miłość. A ona przecież zwycięża wszystko. Była obecna we wszystkich składanych sobie życzeniach przy łamaniu się opłatkiem.

Goście, muzyka, smakołyki…

Mieliśmy wspaniałych gości. Ci najważniejsi, to oczywiście, podopieczni hospicjum, a także ich rodzice i rodzeństwo. Odwiedzili nas też zaprzyjaźnieni duchowni. Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Jurowcach  ks. Adam Siegieniewicz,  ks. katolicki Marek Gryko –  archidiecezjalny duszpasterz służby zdrowia i ks. prawosławny Piotr Pietkiewicz, który jest kapelanem naszego hospicjum od początku jego powstania. Fragment Ewangelii odczytał doktor Dariusz Kuć, lekarz Hospicjum dla Dzieci.

W roli gospodarzy wystąpił, oczywiście, cały zespół fundacji. Wspierała nas grupa wolontariuszy. O piękną oprawę muzyczną zadbała Joasia Pietkiewicz, córka księdza Piotra. Uraczyła nas cudownym wykonaniem kolęd, nie tylko po polsku, za co nagrodziliśmy ją zasłużoną owacją.

Filip, jeden z naszych wolontariuszy, grał na akordeonie, a w trakcie posiłku śpiewał już każdy, niektórzy do mikrofonu. Wokalnie udzielił się  doktor Kuć, Marcin – tata Hani, Marysia – siostra Hani, Piotr – tata kolejnej… Hani czy Nastka – córka Gabrysi i Tomka, naszych wolontariuszy. Natomiast przy każdym z nich błyszczała Paulina, asystentka rodziny. Jej drugim powołaniem, poza wnoszeniem uśmiechu w życie hospicyjnych domów, jest z pewnością scena :).

Było też bardzo smacznie. Przepyszne domowe posiłki przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Sochoń. Było jak u mamy (gdy mama umie wspaniale gotować :). Dziękujemy, a nasze kubki smakowe polecają się na przyszłość :).  

Wigilia Fundacji „Pomóż Im” AD 2022 została uwieczniona na pięknych zdjęciach. Za zatrzymanie tych chwil w kadrach dziękujemy Foto Morgana Beata Czerniawska  oraz Zabiegana fotografia – Łukasz Kononiuk.

Czytaj także:

Startujemy z akcją „Nie tylko Święty daje prezenty”!

Dzień Palenia Świec w Fundacji „Pomóż Im”