Po domach hospicyjnych dzieci rozwieźliśmy marzenia! Akcję „Nie tylko Święty daje prezenty” uznajemy za zakończoną i udaną pod każdym względem.

Szkoda, że nie mogliśmy gościć w domach dłużej. Ze względów bezpieczeństwa prezenty były przekazywane podczas krótkich wizyt. Ale radości dzieciom to nie odbierało. Dzięki darczyńcom do rąk podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci oraz i rodzeństwa trafiło ponad 70 paczek.

Przypomnijmy jak to działa. Dzieci – podopieczni hospicjum oraz ich rodzeństwo – przekazują nam swoje listy z marzeniami do spełnienia. Ta niezwykła korespondencja trafia na specjalną stronę internetową. Przy każdym prezencie początkowo pojawiało się słowo „czekam”. Darczyńcy „rezerwowali” prezenty, a wówczas hasło zmieniało się na „Mamy to”. W tej edycji akcji wszystkie „czekam” przeszły w „mamy to” w ciągu niecałych dwóch tygodni!

Gdy prezenty już dotarły, przejęli je wolontariusze i członkowie zespołu, którzy rozwieźli je w strojach Świętych Mikołajów i śnieżynek. W tym roku dołączyli do nas pracownicy BNP Paribas nie tylko dostarczając paczki, ale dorzucając swoje niespodzianki, które trafiły do rodziców.

Znowu się udało. I to jak! MAMY TO!