Grupa wsparcia – tym razem wakacyjna – zakończyła wspólny tydzień. Mnóstwo pozytywnych wrażeń zostanie z rodzeństwem podopiecznych Hospicjum dla Dzieci. Właściwie, nie tylko z rodzeństwem, ale o tym za chwilę.

Generalnie, właśnie na siostrach i braciach chorych dzieci skupiła w tym tygodniu swoją uwagę Paulina – asystentka rodziny w naszej fundacji. Program był wypełniony praktycznie co do minuty.

Grupa wsparcia podopiecznych Hospicjum dla Dzieci

Z kina na konie i zjeżdżalnię

Wspólny tydzień zaczął się od wypadu do kina na nowy film Disneya – „Między nami żywiołami”. Nasza ekipa pierwszego dnia odwiedziła też zoo i rozbijała kręgle w Cosmic Bowling.

Potem nastąpiły kolejne, różnorodne atrakcje, m. in.:

  • jazda konna w klubie jeździeckim w Jurowcach;
  • wizyta w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej;  
  • zabawa w parku linowym, na zjeżdżalniach i wielu innych atrakcjach w FastParku;
  • wycieczka do Radia Białystok
  • akrobacje w Strefie Wysokich Lotów;
  • wodne szaleństwo na Pływalni Rodzinnej;
  • warsztaty kulinarne w Pizzerii Da Grasso.

Korzystamy z tego, co oferuje nam miasto i czego chcą oraz potrzebują dzieci. To świetne, integrujące dni. Spędzone aktywnie, czasem z nutą edukacji i często na świeżym powietrzu.

A najbardziej niesamowity fakt jest taki, że w ekipie było nie tylko rodzeństwo. Pod okiem Pauliny bawili się też sami podopieczni Hospicjum – Julka i Szymon. Korzystali z atrakcji, cieszyli się każdą chwilą, bo każda jest cenna.

Grupa wsparcia jako część misji

Rodzeństwo hospicyjnych dzieci to bardzo ważna grupa w pracy Fundacji „Pomóż Im”. Ze względu na ich życiową sytuację, trzeba szczególną uwagę przywiązywać do tego, jak sobie z nią radzą. Jak się rozwijają i czy mają wsparcie w codziennych wyzwaniach. Najwięcej uwagi, z konieczności, pochłania przecież zwykle ciężko chore dziecko. Zdrowego rodzeństwa nie można więc spuścić z oka i to nie tylko dlatego, że czasem może nieźle nabroić ;).

Wakacyjny tydzień to dłuższe, ale tylko jedno z wielu takich spotkań. Rodzeństwo hospicyjnych dzieci uczestniczy m. in. w fundacyjnej Wigilii, zabawie choinkowej, Dniu Rodziny czy wydarzeniach przygotowanych specjalnie dla nich. Organizowaliśmy też wakacyjne i zimowe wyjazdy w góry.

Wszystkim uczestnikom naszej lipcowej grupy wsparcia dziękujemy za aktywny udział. Kolejne spotkania na pewno już w niedalekiej przyszłości.

To, co się działo, najlepiej oddają zdjęcia. Zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii.

Czytaj także:

Grupa wsparcia – ferie pełne wrażeń

Letnia grupa wsparcia dla rodzeństwa

Grupa wsparcia na lodzie