Właśnie jesteśmy w trakcie najważniejszego, letniego spotkania grup wsparcia. Rodzeństwo naszych podopiecznych spędza tydzień na kapitalnych rozrywkach zorganizowanych przez Paulinę, asystentkę rodziny w Fundacji „Pomóż Im”.

Deszcz pada, my pływamy

Kilkanaścioro uczestników zebrało się w poniedziałkowy poranek w kinie „Helios”, by obejrzeć film „Pan Wilk i spółka. Bad guys.” Potem ekipa udała się do pizzerii, a następnie na partię kręgli.

W deszczowy wtorek zaplanowano wizytę w Muzeum Wojska oraz Parku Wodnym Tropikana. Trzeba przyznać, że Paulina ma nosa do przewidywania pogody :). Grupa kąpała się dokładnie wtedy, gdy na zewnątrz lało.

Ale słońce nam się przyda. W planie pozostałych dni tygodnia są bowiem m.in:

  • wizyta w parku linowym w Jeronikach;
  • ognisko z kiełbaskami;
  •  jazda konna w Jurowcach.
Grupa wsparcia – także w nauce

Poza tym rodzeństwo hospicyjnych dzieci w wakacje będzie się też edukować. Tak, tak nie zapominamy o tym nawet w wakacje. Ale z nami dzieci zrobią to w najbardziej atrakcyjny z możliwych sposobów. Odwiedzą niedawno otwarte przy uniwersyteckim kampusie planetarium i obserwatorium, a także nowoczesne Epi-Centrum Nauki. Jakby tego było mało fundacyjna drużyna dotrze również do Wasilkowa, gdzie znajduje się Muzeum Iluzji i Nauki.

Fajnie spędzony czas, odświeżenie starych przyjaźni i zawarcie nowych. Zapomnienie o troskach, zyskanie energii na opiekę nad chorym bratem lub siostrą. No i – rzecz jasna – jak najmniej siedzenia w telefonach! 🙂 To są nasze cele na ten tydzień. Grupa wsparcia, jak sama nazwa wskazuje jest zintegrowana, daje sobie nawzajem siłę i wspaniale współpracuje.

Jak zwykle, wszystkie cele zamierzamy zrealizować w 100 procentach!

Wszystkim życzymy cudownych wakacji!

Przeczytaj więcej o grupach wsparcia

Inne spotkania grup wsparcia:

Na lodowisku

W operze

W restauracji