Czy kalendarz może być dziełem i tworzyć dzieło zarazem? Powtórzmy – chodzi o kalendarz – pozornie rzecz dość prozaiczną. A jednak – może. Zdjęcia stają się sztuką, gdy wykonuje je Marta Wojtal. A kalendarz może uczestniczyć w tworzeniu dzieła, jakim jest niesienie dobra. To wszystko się dzieje. Dlatego powstał Kalendarz Dżentelmeni 2021, który wspiera m. in. podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”.

Tegoroczna – 11. edycja projektu, zawiera fotografie 16 znanych facetów z klasą. Ci dżentelmeni to: Tomasz Kot, Maciej Zakościelny, Cezary Pazura, Mikołaj Roznerski, Sebastian Karpiel Bułecka, Krzysztof Jankes Jankowski, Marcin Prokop Przemek Kossakowski, Andrzej Bargiel, Mateusz Gessler, Jan Błachowicz, Maciej Musiałowski, Bartosz Zmarzlik, Piotr Stramowski, Maciej Musiał oraz – co dla nas bardzo ważne – Paweł Małaszyński. Paweł regularnie wspiera Fundację „Pomóż Im”. Nigdy nie odmawia próśb o pomoc, w minionym roku choćby udzielił głosu w spocie jednoprocentowym.

Pomysł kalendarza z pasją realizuje Olivier Janiak. On również już wielokrotnie pomagał naszym dzieciakom i zdecydował się, by do grona beneficjentów tegorocznego kalendarza, włączyć Fundację „Pomóż Im”.
No i jest Marta. Piękna, artystyczna dusza. Czasem nie możemy za nią nadążyć. No dobra, bądźmy szczerzy, zwykle nie nadążamy . Zaskakująca, pełna empatii, gejzer pomysłów. To nasza ambasadorka w świecie. Sprawia, że o naszych podopiecznych wie coraz więcej osób poza naszym województwem. I robi piękne zdjęcia. Dlaczego twarze znane z pierwszych stron gazet, portali i telewizji chcą, by ona wykonywała ich portrety? Najprościej przekonać się nabywając Kalendarz Dżentelmeni 2021 :).

10 poprzednich edycji przyniosło 8 milionów złotych przekazane w całości organizacjom niosącym dobro. To wielki zaszczyt, że w tym roku nasza fundacja znalazła się w tym gronie. Świadczy to o zaufaniu, jakim twórcy kalendarza obdarzają pracę naszych lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i wszystkich osób, które starają się, by każdy dzień dzieci z domowego hospicjum był jak najlepszy.

Inne, wspaniałe organizacje, które skorzystają na sprzedaży kalendarza to:
• Dom Aniołów Stróżów w Katowicach, gdzie codziennie pod opieką fundacji są setki dzieci, mające rodziców, ale nie mające domu. Znajdują opiekę, posiłek, wsparcie w nauce pod dachem Aniołów.
• Fundacja TVN, która ma bardzo szeroki zasięg działania pomagając głownie chorym dzieciom i osobom starszym. M. in. w całości sfinansowała budowę Centrum Profilaktyki Nowotworów Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie (koszt: 36 milionów złotych).
• Projekt budowy Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka, który pozwoli wesprzeć tę koszmarnie zaniedbaną, a coraz ważniejszą dziedzinę medycyny.

W spocie promującym kalendarz, jego bohaterowie mówią: „W tych trudnych czasach, jak nigdy wcześniej, ważne są te słowa: szacunek, poświęcenie, tolerancja, prawda, spokój, przyzwoitość, pomaganie”. To wszystko da się zauważyć w tych pięknych portretach, w oczach bohaterów.

Zapraszamy do sprawienia sobie lub osobie bliskiej tak pięknego, eleganckiego prezentu.Dostępny jest w 44 salonach @lancerto i przez cały czas na www.lancerto.com z darmową dostawą do paczkomatu inpost.

Poniżej kluczowe linki:

Kalendarz Dżentelmeni 2021 (strona do zakupu)

O kalendarzu w TVN

Tomasz Kot w czasie sesji (video)

Maciej Zakościelny w czasie sesji (video)