„TaniaKsiazka.pl powstała z miłości do książek. To nie tajemnica. Im więcej miłośników literatury udało nam się zgromadzić wokół naszej księgarni, tym bardziej zastanawialiśmy się nad tym, co możemy zrobić dla innych. Wyszliśmy z założenia, że jeżeli mamy możliwość, to powinniśmy pomagać. Ta idea zapoczątkowała naszą współpracę z Fundacją „Pomóż Im”.”

Powyższe słowa pochodzą od zespołu Taniej Książki. Od 2013 roku wielkiego przyjaciela naszych podopiecznych. Firma, rozwijając się, pomaganie najsłabszym traktuje jako element swojej misji. Tania Książka dzieli się zyskiem ze sprzedaży. Przekazana hospicjum kwota przekroczyła 500 tysięcy złotych, a wobec takiego faktu, nie można przejść obojętnie. Ba, jeśli chcielibyśmy być dokładni, to suma wynosi już ponad 520 tysięcy złotych…

Oni nie są obojętni. M. in. dlatego klienci tak uwielbiają Tanią Książkę. To chyba całkiem miłe uczucie być takim klientem. Nabyć coś tak niezwykłego jak książka, a czytając dzieła Zafona, Kinga czy Bondy zdawać sobie sprawę, że pomogło się dzieciom, dla których liczy się każdy dzień. Tania Książka nie tylko przekazuje pieniądze na hospicjum, ona setki tysięcy ludzi uczyniła darczyńcami :).

Ekipa TK jest naszym wsparciem również podczas innych akcji. Nie jesteśmy w stanie zliczyć prezentów, które ufundowała chorym dzieciom, także z Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Pod kliniką, na placu zabaw, Tania Książka postawiła ławeczkę czytelnika, na której dzieci i rodzicie mogą zgłębiać pasjonujące lektury. Podczas kończącego się Miesiąca Dobroczynności firma ufundowała 10 wspaniałych pakietów książek na licytację. I tak moglibyśmy wymieniać…

Dziękujemy Agnieszce Stankiewicz-Kierus i Łukaszowi Kierusowi za to, że rozwijając biznes, cały czas pamiętają o naszych podopiecznych. Dziękujemy całemu zespołowi Taniej Książki za wsparcie, empatię i otwarte serca.
Trudno nam znaleźć słowa, które mogą oddać, jak ważne jest to, że chore dzieci zawsze mogą na Was liczyć. Dlatego na zakończenie znowu posłużymy się Waszymi: „ Pomaganie jest proste i każdy może pomagać. Bez względu na to, jakimi środkami dysponuje. Nawet najmniejsza cegiełka jest ważna, bo staje się podstawą większej i bardziej złożonej konstrukcji. Tą konstrukcją może być uśmiech na twarzy chorego dziecka, a taki uśmiech jest przecież bezcenny.”