„Ruch kluczem do aktywności i rozwoju IV edycja” – pod taką nazwą po raz kolejny zapewnimy bezpłatną rehabilitację niepełnosprawnym dzieciom z Białegostoku. Zadanie jest finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Tym razem obejmie 28 dzieci, a pierwsze zabiegi rozpoczną się już w czerwcu.

Każdy uczestnik projektu będzie miał zapewnionych 10 rehabilitacji oraz dodatkową wizytę  kwalifikującą do indywidualnej terapii. Zabiegi zostaną zrealizowane  w Familijnym Centrum Medycznym prowadzonym przez Fundację „Pomóż Im”, przy ul. Mazowieckiej 33
w Białymstoku.

Projekt będziemy realizowali po raz czwarty z rzędu – jest on niezwykle ważny, bowiem umożliwi udział w bezpłatnej rehabilitacji niepełnosprawnym dzieciom bez oczekiwania w długich kolejkach – mówi dr n. med. Eryk Latoch, wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”.  – Pierwsze zabiegi rozpoczniemy jeszcze w czerwcu i będziemy je realizować do początku grudnia.

W sumie w ramach tegorocznej edycji zadania rehabilitanci Fundacji przeprowadzą 308 zabiegów, w których udział weźmie 28 małych mieszkańców Białegostoku. W poprzednich edycjach tego projektu skorzystało z niego 65 dzieci.

Na rehabilitację w ramach programu „Ruch kluczem do aktywności i rozwoju” można zgłaszać się telefonicznie do Familijnego Centrum Medycznego pod numerem telefonu 605 350 680.

Serdecznie zapraszamy. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Przeczytaj o drugiej edycji projektu

Materiał TVP 3 Białystok o trzeciej edycji