Ależ zapowiada się nam impreza! Plum Ekiden 2022 odbędzie się przy wspaniałej frekwencji i kapitalnej oprawie. Zanim wydarzenie się zaczęło, już osiągnęło sukces.

Najpierw Plum Ekiden Mini

W sobotę po południu lekkoatletyczny Stadion BOSiR w Białymstoku opanują dzieci. To zdecydowanie najbardziej urocza część Ekidenu. Drużyny, w których udział wezmą zawodnicy w wieku 4-14 lat, pokonają dystans 1600 metrów. Każdy uczestnik sztafety ma do przebiegnięcia jedno okrążenie stadionu, czyli 400 metrów.

Na bieżni pojawi się około 600 dzieci! Poza tym, oczywiście, kibice. A oprawa wydarzenia będzie wspaniała. Wiele niespodzianek przygotował nowy sponsor główny biegu, czyli firma Plum. My, oczywiście, też tam będziemy. I to nie tylko w namiocie. Na starcie staną trzy dziecięce drużyny złożone z rodzeństwa podopiecznych Fundacji „Pomóż Im” oraz krewnych naszych pracowników. Gwarantujemy, że dadzą z siebie wszystko!

Dorośli na starcie

W niedzielę dzieci zapewne będą również obecne, ale to one wejdą w role kibiców. Od godziny 10 na trasę ruszą dorośli. Sztafety maratońskie oraz startujące na dystansie 4×5 kilometrów wybiegną poza stadion, na pobliskie ulice. Tu szykuje się zarazem ciekawa rywalizacja najsilniejszych, jak poświęcenia tych, którzy chcą po prostu pokonać dystans. Ale wszyscy będą, przede wszystkim, świetnie się bawili. Bo wyniki w Ekidenie są zawsze mniej istotne niż sam udział. Dodajmy, że w niedzielę również powstaną kapitalne strefy dla zawodników i kibiców.

Sukces możemy ogłosić praktycznie już teraz, bo wszystkie konkurencje mają stuprocentową lub prawie stuprocentową obsadę. Wiemy, że imprezy biegowe, po pandemii jeszcze nie wróciły do świetności, ale to, co się stało w zapisach na Plum Ekiden, bardzo pozytywnie nas zaskoczyło. Widać, że ludzie chcą biegać i pomagać, bo pamiętajmy, że 30 % kwoty z zapisów zostanie przeznaczonych dla naszej fundacji, a my z kolei całość wykorzystamy na wyposażenie Domu Opieki Wytchnieniowej. A jeśli jeszcze ktoś by chciał się zdecydować, to prawdopodobnie ostatnie miejsca na sztafetę maratońską można zabukować sobie w biurze zawodów, choćby w sobotę. Po szczegóły odsyłamy na stronę Plum Ekiden 2022 i na profil na Facebooku.

Do zobaczenia na stadionie!

Plan Plum Ekiden 2022. Stadion BOSiR w Białymstoku

Sobota

14-16.15 Mini Ekiden. Sztafety dzieci (4-14 lat) na dystansie 4×400 m.

Niedziela

9.50 – Uroczyste otwarcie

10-15 – Plum Ekiden. Sztafety „dorosłe” – maratońska oraz 4×5 km (wszyscy startują razem).

Czytaj także:

Relacja z Ekidenu 2021

Fot. Krzysztof Karpiński