Sztafeta Maratońska Ekiden 2022 odbędzie się 12 czerwca. Organizator – Fundacja Białystok Biega – otworzyła właśnie zapisy. Biegacze, startując w imprezie, pomagają podopiecznym Fundacji „Pomóż Im”. Część wpisowego przeznaczone jest bowiem na ich wsparcie.

Do wyboru są dwie konkurencje:

  • tradycyjna sztafeta maratońska – startują w niej 6-osobowe drużyny, w których poszczególni zawodnicy pokonują odpowiednio: 7 km + 10 km + 10 km + 5 km + 5 km + 5 km, koszt występu całej ekipy to 360 złotych;
  • sztafeta 4×5 – w której 4-osobowe teamy mają do pokonania łącznie 20 km (każdy z zawodników biegnie 5 km), koszt dla całego zespołu to 240 zł.

Tak, jak zwykle, spotkamy się na stadionie lekkoatletycznym Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Udało się zorganizować imprezę wtedy, gdy wydawało się to bardzo trudne ze względu na pandemię. W roku 2021 jedyny Ekiden, biorąc pod uwagę całą Polskę, odbył się właśnie w Białymstoku. I to daje nam nadzieję, że w „normalnych” okolicznościach stać nas na imprezę bliską rekordu.

Wraca najlepszy, czerwcowy termin. Prawdopodobnie rywalizacja odbędzie się przy pięknej, ciepłej pogodzie, a my nie będziemy musieli się martwić obostrzeniami. Dotychczasowy rekord białostockiego Ekidenu to ponad 2200 osób. Spore wyzwanie przed nami, ale wspólnie możemy temu podołać!

Pamiętajmy, że każdy zapis oznacza wsparcie podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Czasy mamy trudne, inflacja galopuje, a potrzeby dzieciaków są stałe. Nie pozwolimy na to, by standard naszej opieki się pogorszył. Przeciwnie, od lat udaje nam się go podnosić. A to dlatego, że nie jesteśmy sami. Każdy, kto wystartuje w białostockim Ekidenie jest przyjacielem naszych dzielnych podopiecznych.

Zapisy na ekidenbialystok.pl

Zapraszamy już teraz. Zbierajcie ekipy, planujcie kalendarz. A, jak już pokazały poprzednie edycje, naprawdę nie trzeba być biegaczem, aby wziąć udział w wydarzeniu i ukończyć je z szerokim uśmiechem na ustach.

No to jeszcze raz :).

Tu się zapisujemy na Ekiden 2022: ekidenbialystok.pl

A tu można poznać dzieci, którym pomagacie, uczestnicząc w imprezie: podopieczni Fundacji „Pomóż Im”

Fot. Krzysztof Karpiński