W czwartek, 18 maja w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej rozpoczęła się doroczna, międzynarodowa konferencja pt. „Życiodajna śmierć”. W trakcie trzech dni obrad, uczestnicy będą dyskutowali m.in. na temat hospicjów perinatalnych oraz problemów opieki paliatywnej. To już dwunasta edycja tego międzynarodowego spotkania. Jej organizatorem jest Zakład Zintegrowanej Opieki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Licznym sesjom plenarnym towarzyszą również wyjątkowe warsztaty poświęcone m.in. duszpasterskiej pomocy osobom w żałobie, komunikacji empatycznej czy zagadnieniu smutku i straty z perspektywy osieroconych rodzin.

Wśród poruszanych tematów podczas dyskusji znajdą się m.in. cierpienie, śmierć i żałoba zwierząt, współczesne wyzwania w ochronie zdrowia.

Oprócz dyskusji i spotkań warsztatowych wydarzeniu towarzyszą również wystawy prac plastycznych. Konferencja jest zarazem okazją do finansowego wsparcia budowy ośrodka ARKA, dzieła realizowanego przez naszą Fundację.