5 tysięcy… EURO – to kwota, jaką wsparła nas Fundacja prowadzona przez globalną sieć odzieżową C&A. Wyjątkowa uroczystość przekazania symbolicznego czeku odbyła się w czwartek 23 listopada, w jednym ze sklepów sieci – w białostockiej galerii Alfa. Pieniądze – ponad 20 tysięcy złotych – przeznaczymy na sfinansowanie zabiegów rehabilitacyjnych naszych podopiecznych.

W sympatycznym spotkaniu uczestniczyli pracownicy sklepu, jej kierownik – Jolanta Łuczaj, która to wytypowała naszą Fundację jako adresata pomocy oraz dyrektor regionalny sieci, Krzysztof Galan. Czek z rąk przedstawicieli marki odebrał Arnold Sobolewski, prezes Fundacji, który podkreślał znaczenie tego wsparcia.

– Dziękujemy, że nasz trud i zaangażowanie zostały dostrzeżone. To dla nas ogromny powód do satysfakcji. Oczywiście nie kryjemy wzruszenia ale i zaskoczenia z powodu tak niecodziennego wsparcia. Dzięki Państwu będziemy mogli jeszcze lepiej i pełniej opiekować się naszymi hospicyjnymi dziećmi, a środki w całości przeznaczymy na niezwykle ważną rehabilitację. Bez systematycznych ćwiczeń nie są możliwe postępy w terapii. Niestety to jedna z najbardziej niedofinansowanych sfer w naszej działalności, dlatego tego typu pomoc jest dla nas tak bardzo ważna i cenna.

Krzysztof Galan, przypomniał, że sieć C&A za pomocą własnej Fundacji, aktywnie angażuje się we wsparcie organizacji pozarządowym na całym świecie. Fundacja wspomaga finansowo wybrane podmioty, które są wskazane przez lokalne oddziały firmy. To trzeci czek, jaki dotychczas trafił do białostockich organizacji.

W imieniu własnym oraz naszych podopiecznych pragniemy z całego serca podziękować za pamięć i dar!