Już w najbliższą niedzielę, 14 maja kwestujemy w czterech białostockich parafiach. Naszych wolontariuszy z puszkami będzie można spotkać w okolicy: Bazyliki archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, na terenie parafii św. Rocha, przy kościele św. Jadwigi Królowej oraz w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kleosinie.

Główna odsłona tegorocznej „Żonkilowej Kwesty” odbędzie się za niewiele ponad tydzień – 21 maja. Wówczas naszych wolontariuszy spotkacie m.in. w galeriach handlowych: Jurowiecka, Biała, Antoniuk oraz Auchan Hetmańska i Produkcyjna, w Parku Planty, a także na Rynku Kościuszki, w sklepach PSS Społem oraz ponad 50 parafiach w Białymstoku i okolicy a dodatkowo też w Łomży, Ełku, Sokółce, Kleszczelach i wielu mniejszych miejscowościach całego regionu.

Dodatkowo, w kilku parafiach będziemy kwestowali również 28 maja:
Parafia Św. Anny Białystok
Parafia Św. Jerzego Białystok
Parafia Św. Stanisława B.M. Białystok
Parafia Krzyża św. Grabówka
Parafia p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła

Fundacja „Pomóż Im” prowadząca Domowe Hospicjum dla Dzieci po raz siódmy organizuje na Podlasiu akcję „Pola Nadziei” pod hasłem “A nadzieja może wszystko…”.

Jej celem jest propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kampania ma uwrażliwiać przy tym społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.