10 edycja Pól Nadziei jest już historią – dodajmy historią wyjątkową. Niebawem zaczniemy pisać kolejną.

Świat stanął na głowie, a nasze plany związane z drugą częścią kampanii zostały wywrócone. W marcu szkoły i przedszkola zamknięto. Nie miały szans na organizację wydarzeń w ramach Pól Nadziei. Co najistotniejsze – nie mogliśmy też przeprowadzić wielkiej finałowej kwesty, która jest kluczowym elementem kampanii.

Ale nie poddaliśmy się. W czasie epidemii prowadziliśmy zbiórkę online, pomagali nam przyjaciele –  m. in. przez transmisje live, podczas których ćwiczyli, czytali, śpiewali… Ofiarowując swoje zaangażowanie namawiali oglądających do wsparcia naszych podopiecznych. Stworzyliśmy też akcję w mediach społecznościowych #sercedlahospicjum. W ten sposób udało nam się znacząco powiększyć kwotę, jaką mieliśmy po pierwszych kilku miesiącach kampanii. Dodajmy, że te pierwsze miesiące były naprawdę fantastyczne. Pod względem wydarzeń, zaangażowania placówek i edukacji. Wydawało się, że razem z Wami pobijemy kilka rekordów…

I tak jesteśmy dumni. Kwota prawie 127 tysięcy złotych zebrana w takich warunkach to świetny wynik. M. in. dzięki Polom Nadziei nasi podopieczni mogą się czuć bezpiecznie, a my zapewniamy im wszystko, czego potrzebują.

Jesienią spotkamy się znowu. Obecnie pracujemy nad pomysłami, by mimo ograniczeń związanych z epidemią, akcja była wyjątkowa i udana. Byśmy nadal byli sobie bliscy, a idea pomagania słabszym kwitła jak żonkile, które przecież znów zasadzimy w całym województwie. Niech zwiastują lepsze jutro, na jakie wszyscy czekamy.

Międzynarodowa kampania „Pola Nadziei” realizowana przez hospicja to jeden z najważniejszych projektów prowadzonych cyklicznie przez Fundację „Pomóż Im”. Zebrane w woj. podlaskim środki wspierają podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.