Niełatwo opisać zmieniający się obecnie świat, tak, by treści na dłużej pozostały aktualne. Nasz świat fundacyjny również został wywrócony do góry nogami. Bliski kontakt z podopiecznymi i ich rodzinami jest esencją naszego działania. Musimy się jednak dostosować, by w dobie pandemii nie tworzyć zagrożenia, a zarazem, jak pisze w słowie wstępnym prezes Fundacji dr Elżbieta Solarz „nie możemy zgubić istoty naszej pracy”.

Dlatego w naszym najnowszym biuletynie nie mogliśmy pominąć tematyki związanej z epidemią. Przede wszystkim chcemy jednak pokazać życie naszych rodzin i pracowników. Bo, niezmiennie, od sytuacji, w hospicjum najważniejsze pozostaje właśnie życie i czerpanie z niego wszystkich dobrych chwil.

Zapraszamy m. in. do poznania niezwykłych bohaterów tego wydania biuletynu. Edyta Kapica to hospicyjna pielęgniarka, która opowiada o tym, co przeżywa w swojej pracy, co daje jej siłę
i jak wyglądają jej relacje z rodzinami. Wioleta Chrzanowska jest mamą naszego podopiecznego, Dominika. Mamą wyjątkowo dzielną, bo to już jej drugi synek, który znalazł się w hospicjum. Zachęcamy także to do przeczytania historii Marysi. Ta bardzo radosna dziewczynka urodziła się w 24. tygodniu ciąży, mieściła się wtedy na dłoniach… Dziś jest na tyle silna, że mogła opuścić hospicjum.

W biuletynie piszemy też o rehabilitacji, pracy fundacyjnych psychologów, a także personelu marketingowego, naszych akcjach, grupach wsparcia, wolontariacie i o wielu, wielu innych ważnych sprawach. Bo w hospicjum spraw nieważnych – tak jak nieistotnych chwil – nie ma.
Poniżej zamieszczamy biuletyn do pobrania. Życzymy miłej, wartościowej lektury.

Serdeczne podziękowania składamy drukarni Koncept za zaangażowanie i wkład w powstanie tegorocznego wydania biuletynu.