Choć wakacje w pełni a do pierwszego dzwonka w nowym roku szkolnym pozostało jeszcze sporo czasu ale rodzice muszą już powoli myśleć o szkolnych wyprawkach dla swoich pociech. Nie inaczej jest w przypadku rodziców podopiecznych Fundacji. Z tą jednak różnicą, że w wielu wypadkach nie mają komfortu, aby móc zastanawiać się „co” ale „jak” kupić… Dlatego Fundacja postanowiła ogłosić akcję „Wyprawka od serca”.

Wsparcie, którego codziennie udziela Fundacja nie ogranicza się jedynie do opieki medycznej czy rehabilitacyjnej w ramach prowadzonego Domowego Hospicjum dla Dzieci. To również systematyczna pomoc najbliższym nieuleczalnie chorych dzieci. Zakup opału, niezbędne remonty pomieszczeń umożliwiające życie w bezpiecznych warunkach w ramach „Bajkowych pokoi”, zakup niezbędnych a brakujących urządzeń gospodarstwa domowego, środków czystości, ubrań, leków, aparatury medycznej i rehabilitacyjnej. Potrzeby rodzin dzieci przebywających w Hospicjum są znaczne. I w wielu wypadkach przekraczają ich możliwości.

Opieka nad dzieckiem hospicyjnym wymaga maksymalnego poświęcenia. To ogromny trud i wysiłek, w tym również finansowy. Początek nowego roku szkolnego zawsze wiąże się z dodatkowymi, niemałymi przecież, wydatkami: zakup podręczników czy wyprawek, to tylko część kosztów związanych z edukacją dzieci. Dlatego Fundacja zdecydowała się ogłosić akcję „Wyprawka od serca”.

Zestaw może składać się z: zeszytów, piórnika, ołówka, temperówki, gumki, linijki, kleju w sztyfcie, nożyczek, kredek, farb, mazaków, bloków rysunkowych, technicznych, papieru kolorowego, kolorowej bibuły, plasteliny i oczywiście… plecaka lub tornistra, do którego zostanie zapakowana „wyprawka od serca”.

Wyprawki można dostarczyć w dniach od 10 do 23 sierpnia do: siedziby Fundacji „Pomóż Im” na ul. Kleeberga 8, Salonów Mody Męskiej: Prestige na ul. Zwycięstwa 26 oraz Amant na ul. Wiejskiej 71, do Baru El`jot przy ul. Starobojarskiej 25 i myjni ręcznej w Galerii Alfa.