W sobotę, 30 maja, ponad setka naszych podopiecznych bawiła się z okazji Dnia Dziecka na specjalnie zorganizowanym pikniku w hotelu Lipowy Most Golf Park. 

Z kolei w niedzielę, 31 maja z tej samej okazji, przygotowaliśmy szereg niespodzianek dla maluchów z Kliniki Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku.

Podczas czterogodzinnego, rodzinnego pikniku na polu golfowym do dyspozycji dzieci było wiele atrakcji – dmuchane zabawki, zjeżdżalnie, liczne konkurencje sprawnościowe i specjalnie prowadzone animacje. Nie zabrakło też ogniska z kiełbaskami, a nawet… waty cukrowej! Na szczęście pogoda nam dopisała, więc humory były przednie, co zresztą widać na zdjęciach 🙂

Dzień później, w niedzielę 31 maja do Kliniki Onkologii i Hematologii UDSK przybył niecodzienny gość – aktor Adam Zieleniecki, któremu będzie towarzyszył tajemniczy Tymoteusz… Poza tym zaprosiliśmy dzieci i rodziców na wyjątkowe warsztaty z przygotowywania Sushi. Było więc smacznie, kolorowo i radośnie! Podczas warsztatów dzieci mogły nauczyć się jak samodzielnie przygotować m.in. futomaki, uramaki i nigiri (to rodzaje sushi). Można było poznać zasady jedzenia tych orientalnych przysmaków – m.in. trzymania pałeczek 🙂 Okazało się, że przygotowanie sushi wcale nie jest tak trudne jakby się mogło wydawać! Dzieci w mig pojęły podstawowe zasady skręcania rolek. Mniam :)))

Serdeczne podziękowania dla: Patrol Adventure za organizację animacji i atrakcji w Lipowym Moście, wolontariuszom z firmy Polpharma, za pomoc w opiece nad naszymi podopiecznymi. A takze: specjalne podziękowania kierujemy w stronę znakomitego aktora Adama Zielenieckiego z Białostockiego Teatru Lalek, restauracji Tanoshi za zorganizowanie warsztatów sushi oraz MaliLu za gry do świetlicy w klinice.

Fot: Agnieszka Czaban

Zapraszamy na nasz profil na portalu facebook.com/pomozim – znajdziecie tam jeszcze więcej zdjęć z Dnia Dziecka!