Rozpoczęła się już tegoroczna „kampania PIT” związana z przekazywaniem 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego w ramach dorocznych rozliczeń podatkowych. Jak co roku, zwracamy się do Wszystkich ludzi o pięknych i szlachetnych sercach z prośbą o 1% podatku…

Choć kulminacja rozliczeń PIT jeszcze przed nami, ale wraz z początkiem stycznia mogą już to uczynić osoby rozliczające się w oparciu o podatek zryczałtowany. Niebawem, to samo czeka pozostałych podatników – czyli nas wszystkich, a czas płynie tak szybko… Wypełniając swój PIT pamiętajcie o naszej Fundacji. Pamiętajcie o naszym codziennym działaniu na rzecz podopiecznych jedynego w regionie Domowego Hospicjum dla Dzieci.

Pobyt dzieci w Hospicjum jest refundowany przez NFZ. Ale tylko częściowo… 100 złotych – to kwota, jaką Fundacja dopłaca z własnych środków (czyli ze środków przekazanych nam przez darczyńców i właśnie pochodzących z 1%) do sprawowania opieki nad JEDNYM podopiecznym KAŻDEGO dnia… Pamiętajcie przy tym, że w naszym Hospicjum przebywa 30 dzieci. To gigantyczna kwota, której nie jesteśmy wstanie samodzielnie uzbierać, nawet dzięki wyjątkowo hojnym darczyńcom. Dlatego tak bardzo liczymy na waszą pomoc i wsparcie. W imieniu naszych podopiecznych prosimy, pamiętajcie o Fundacji podczas wypełniania deklaracji PIT.

Fundacja Pomóż Im to:

– Stała opieka nad pacjentami Kliniki Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Przez 22 lata działalności opiekowaliśmy się niemal 800 dziećmi.

– Jedyne w północno – wschodniej Polsce domowe hospicjum dla dzieci, w którym przebywa ok. 30 nieuleczalnie chorych maluchów, którym zapewniamy codzienną opiekę lekarską, pielęgniarską, psychologiczną, Duchową i socjalną przez 24h i 365 dni w roku

– Finansowanie zakupu leków, urządzeń medycznych, rehabilitacji, środków opatrunkowych, higienicznych

– Wsparcie i pomoc materialna chorym i ich rodzinom

– 6 tysięcy wizyt rocznie w domach podopiecznych Hospicjum. Dystans 240 tysięcy km rocznie pokonanych w drodze do naszych pacjentów.

Nasz KRS: 0000 288 520