Jak co roku o tej porze białostockie „Spodki” zamieniły się w bajkową krainę radości, uśmiechu i wspaniałej zabawy. Wszystko za sprawą „Choinki”, którą organizujemy z myślą o naszych podopiecznych. Wrażeń i emocji nie brakowało!

Jak co roku na uczestników choinkowej imprezy czekała moc niespodzianek i wspaniałych atrakcji. Nie zabrakło animacji, wspólnych zabaw, konkursów i tańca. Zjawił się także Święty Mikołaj, który rozdał wszystkim maluchom paczki.

W spotkaniu uczestniczyło około 200 dzieci z Białegostoku i wielu części regionu. Wśród nich byli zarówno podopieczni Fundacji „Pomóż Im”, przebywający aktualnie w domowym hospicjum oraz byli pacjenci, po zakończonej terapii onkologicznej i byli podopieczni, którzy z uwagi na poprawę stanu zdrowia mogli opuścić Hospicjum, a o których oczywiście również Fundacja nie zapomina.

Zabawa choinkowa, oprócz możliwości podarowania im kilku godzin w oderwaniu od codzienności, ma przede wszystkim cel terapeutyczny, bowiem stanowi okazję do tego, aby choć na chwilę dzieci i ich opiekunowie mogli opuścić dom, w którym nieustannie przebywają i otworzyć się w ten sposób na innych, spotkać z rówieśnikami oraz zintegrować.

fot. Monika Woroniecka