W końcu obudziła się wiosna! To wszakże najcudowniejsza pora roku! Słońce przyjemnie grzeje, przyroda budzi się do życia, ptaki ćwierkolą, aż nie chce się wracać do domu. Wstępuje w nas nowa energia i świetny nastrój.

Ale… czy pamiętacie, że nie każdy ma możliwość, aby cieszyć się tym wiosennym dobrodziejstwem? Są wśród nas dzieci, które nie tylko tę najpiękniejszą porę roku, ale większość czasu, spędzają… w szpitalnej izolatce na jednym z wielu oddziałów…?

Nasi mali podopieczni z Kliniki Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku mogą podziwiać uroki budzącego się po zimie świata wyłącznie zza szyby… Przebywając na leczeniu onkologicznym, zdarza się, że przez długie tygodnie nie mogą nawet na moment opuścić szpitalnych murów. Nawet podczas tak pięknych dni jak dziś. Gdy jest przyjemnie ciepło i słonecznie. Nie poczują tego miłego, wiosennego wiaterku, który delikatnie łaskocze policzki. Nie poczują tego przyjemnego ciepła na twarzy. Mali pacjenci nie mogą opuszczać szpitala z uwagi na trwające leczenie. Ale nie tylko.

Przyczyną jest również brak odpowiedniej przestrzeni, w której mogliby spędzić kilka chwil na świeżym powietrzu, w bezpiecznym, przyjaznym, komfortowym miejscu.

Nie możemy już się temu biernie przyglądać! Tak trudno jest patrzeć na smutne oczy dzieci, wyglądających za okno z utęsknieniem za beztroską zabawą i szaleństwem. Działamy! Postanowiliśmy zbudować im najpiękniejszy przyszpitalny plac zabaw, który powstanie przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym.

Aby każdy mały pacjent Kliniki Onkologii i Hematologii mógł wyjść na dwór i spędzić swój czas, odtwarzając w pamięci miłe chwile sprzed choroby.

Koszt inwestycji jest ogromny to dokładnie 70 472,85 zł. Ta suma nas przeraża, ale wiemy że warto! Wierzymy w to! Choć sami nie sprostamy temu wyzwaniu i nie jesteśmy w stanie tego sfinansować. Dlatego bardzo prosimy – pomóżcie, wpłacając darowiznę na konto Fundacji:

Fundacja „Pomóż Im”
ul. Ciołkowskiego 88J
15-545 Białystok
Bank Millennium
44 1160 2202 0000 0000 9776 5536
SWIFT: BIGBPLPW
w tytule koniecznie: plac zabaw

A może znacie kogoś kto mógłby nam pomóc przy tej inwestycji? Podzielcie się tą informacją ze znajomymi 🙂