W najbliższą sobotę i niedzielę wolontariusze Fundacji „Pomóż Im” na ulicach miast i miejscowości będą zbierać środki na Hospicjum dla Dzieci. To finał 14. edycji kampanii „Pola Nadziei”.

Wolontariusze w sobotę łącznie pojawią się w 16 miejscach województwa podlaskiego. Będą to galerie i sklepy w Białymstoku (głównie markety PSS Społem), Łomży i Grajewie. Dzień później ich uśmiechnięte twarze spotkają przechodnie w centrach, na ulicach i terenach parafii Białegostoku oraz 7 innych miejscowości.

1500 uczniów, 115 placówek

Pola Nadziei zaczęły się wczesną jesienią. W setkach miejsc zasadzono cebulki żonkili, które zakwitły wiosną jako symbol nadziei. W szkołach i przedszkolach odbywały się kiermasze i spotkania edukacyjne. Zaangażowanie uczniów i nauczycieli jest niezmiennie wyjątkowe, dzięki czemu akcja co roku osiąga znakomity zasięg. W tej edycji uczestniczy 115 placówek. W edukacjach do tej pory wzięło udział około 1500 uczniów i przedszkolaków. Finansowy wynik kampanii też jest wyjątkowy. To ponad 138 tysięcy złotych. Już teraz minimalnie więcej niż rok temu. 

– Szkoły organizowały różne akcje. Mocno w pamięć zapadła mi ta, którą przeprowadziła Szkoła Podstawowa nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Zorganizowała międzyklasową rywalizację w zbieraniu kasztanów. Szkoła uzbierała ich łącznie aż 2 tony, po czym przekazała je na skup. Pokaźne środki pozyskane w ten sposób, trafiły na rzecz podopiecznych fundacji – mówi koordynatorka wolontariatu Fundacji „Pomóż Im”, Natalia Sawicka.

Poza akcjami w szkołach kampanię wsparli m. in. seniorzy i Otwarta Przestrzeń Artystyczna „Artea”, która wystąpiła charytatywnie. Odbył się też kurs wolontariatu, przy znakomitej frekwencji zarówno młodych, jak i dorosłych osób.

Serce akcji na Plantach

Serce finału bić będzie na białostockich Plantach, ale jej krwiobieg obejmie nawet Pisz w województwie warmińsko-mazurskim. Każdy grosz jest ważny. Prolog finału odbył się niedawno. Podczas kwesty w parafiach prawosławnych Bractwo Młodzieży Prawosławnej zebrało ponad 33 tysiące złotych. To rekord tego wydarzenia, a ostatnie wpłaty jeszcze docierają do fundacji.

Być może w weekend uda się powtórzyć ten wynik. Poniżej lista miejsc i okolic, w których będzie  można spotkać wolontariuszy.

Kwesta 20 kwietnia (sobota)

Białystok

Sieć sklepów PSS:

  • „KEN” Kołłątaja 50
  • Sklep nr 2 ul. Boboli 95
  • „Pogodny” ul. Pogodna 6
  • „Wars” Warszawska 79
  • „Mieszko” Mieszka I 6
  • „Bazar” Bema 89/2
  • „Opałek” Skłodowskiej 16
  • „Bojary” Słonimska 2/1
  • „Wygoda” Traugutta 1
  • „Delikatesy” Rynek Kościuszki 15

Galeria Jurowiecka

Galeria Atrium Biała (kwesta połączona z akcją Kuriera Porannego „Drzewko za surowce wtórne”)

Auchan Hetmańska

Inne miasta:

Galeria Veneda w Łomży

Sklep INTERMARCHE w Grajewie, Ul. Białostocka 4

Sklep BIEDRONKA w Grajewie, Ul. Dworna 27 c

Zbiórki 21 kwietnia (niedziela)

– Kwesta na białostockich Plantach i Rynku Kościuszki

– Kościół pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Karakulach

– Monaster Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Supraślu

– Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej, Ul. Kopernika 2 Grajewo

– Kościół parafialny p.w. św. Wawrzyńca w Dolistowie Starym

– Parafia Matki Miłosierdzia Ostrobramskiej w Piszu

– Plac przy kościele Św. Trójcy w Turośni Kościelnej

– Kościół pod wezwaniem św. Józefa w Złotorii

Obejrzyj zapowiedź finału w TVP3 Białystok

Posłuchaj zapowiedzi w Radio Białystok

Czytaj także:

Absolutny rekord w parafiach prawosławnych

Pola Nadziei zakwitną z mocą

Pola Nadziei – podsumowanie 13. edycji