Pomimo tego, że Familijne Centrum Medyczne Fundacji „Pomóż Im” działa już od kilku tygodni, nadszedł czas, aby je oficjalnie otworzyć. Ta ważna dla nas uroczystość odbyła się właśnie dziś.

– Z ogromną satysfakcją Witam Was wszystkich na uroczystości wyjątkowej dla całej Fundacji i jej pracowników, którą mam przyjemność kierować, ale przede wszystkim dla naszych hospicyjnych podopiecznych. Bo to z myślą o nich, nieuleczalnie chorych maluchach, nad którymi Fundacja nieprzerwanie od lat sprawuje troskliwą opiekę prowadząc jedyne w regionie Domowe Hospicjum dla Dzieci, stworzyliśmy to miejsce, które za moment oficjalnie zostanie otwarte. FCMed jest przy tym otwarty na potrzeby wszystkich pacjentów z całego regionu. Pragnę przy tym podkreślić, że cały wypracowany przez Familijne Centrum Medyczne zysk trafia właśnie do Fundacji. Uruchomienie FCMedu to zatem również pomysł na stworzenie stabilnego i stałego źródła finansowania naszej bieżącej działalności – czyli funkcjonowania Domowego Hospicjum dla Dzieci. – mówił Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż Im” witając zebranych gości.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz miasta i regionu oraz wielu instytucji publicznych, które wspierały nas w tym trudnym przedsięwięciu. Wicemarszałek Maciej Żywno oraz wiceprezydent Białegostoku Robert Jóźwiak wspólnie dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. Przy tak wyjątkowej okazji nie mogło również zabraknąć duchownych. Arcybiskup Edward Ozorowski oraz ks. Grzegorz Misijuk poświęcili pomieszczenia, w których funkcjonujemy.

Oficjalne otwarcie FCMed to zarazem okazja do spotkania z naszymi sponsorami oraz indywidualnymi darczyńcami, których również dziś nie zabrakło. Dzięki ich zaangażowaniu i wydatnej pomocy, a także finansowemu i materialnemu wsparciu, na które mogliśmy liczyć, udało się uruchomić tą wyjątkowej placówkę.

– Chciałbym najpiękniej jak tylko potrafię podziękować wszystkim tym, dzięki których pracy i zaangażowaniu udało się uruchomić to piękne miejsce. Dziękuję przede wszystkim Fundacji im. Sue Ryder, która sfinansowała wyposażenie Centrum Rehabilitacyjnego. Dzięki temu FCMed dysponuje dziś najnowocześniej wyposażonym ośrodkiem rehabilitacyjnym w regionie. Dziękuję również sponsorom i indywidualnym darczyńcom. Bez tej pomocy otwarcie FCMedu wciąż pozostawałoby jedynie naszym wielkim marzeniem, które jednak dziś się w końcu spełniło. – kontynuował Arnold Sobolewski.

Podczas otwarcia Prezes Fundacji wspominał też o kolejnych planach Fundacji, jakim jest stworzenie Hospicjum Stacjonarnego dla Dzieci osieroconych i Dom opieki wyręczającej, w który też zostanie ulokowane Hospicjum Perinatalne.