Przez dziesięć miesięcy malowali obrazy. Prace więźniów przebywających w białostockim Areszcie Śledczym trafią na wernisaż i aukcję charytatywną w Galerii Arsenał.

„Moja wolność” – to tytuł wystawy, którą można oglądać w dniach od 1 do 17 grudnia. Wernisaż w Galerii Arsenał rozpocznie się 1 grudnia o godzinie 14.00. W trakcie jest przewidziana aukcja charytatywna. Wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży tych ciekawych prac zasilą konto naszej Fundacji i pomogą w trudnej opiece nad naszymi, małymi podopiecznymi, przebywającymi zarówno w domowym hospicjum dla dzieci jaki i w Klinice Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Autorzy obrazów to więźniowie Aresztu Śledczego skazani na długoterminowe kary pozbawienia wolności. Wystawa stanowi podsumowane 10 miesięcy zajęć prowadzonych przez Arkadiusza Świętochowskiego w ramach programu resocjalizacyjnego „DaVinci”.

To kolejny etap współpracy naszej Fundacji z tą placówką penitencjarną. Również w ubiegłym roku była zorganizowana wystawa prac więźniów połączona z aukcją. Dodatkowo część prac mogliśmy sprzedać na jarmarku świątecznym. Co ciekawe osadzeni pomagali nam w sprzedaży ozdób. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Dziękujemy!

Organizatorzy tegorocznej wystawy zachęcają by na wernisaż przynieść ze sobą  materiały malarskie: m.in. blejtramy, farby i pędzle, które zostaną przekazane autorom prac. Mile widziane będą również książki o sztuce, te mają trafić do bibliotek więziennych województwa podlaskiego.