Listopad dobiegł końca a wraz z nim, pożegnaliśmy 4. edycję naszej wyjątkowej akcji pod hasłem „Miesiąc Dobroczynności”.

Choć nie była to edycja jubileuszowa, ale pod wieloma względami należy ją uznać za wyjątkową. Od początku listopada aż do końca pierwszego, grudniowego weekendu na terenie całego miasta znaleźć można było nasze fundacyjne puszki. Podczas wizyty w sklepie, punkcie usługowym czy restauracji każdy, niejako przy okazji, wrzucając do nich np. wydaną przez obsługę resztę mógł wesprzeć nasze Hospicjum. Chcemy w ten sposób pokazać jak niewiele wysiłku potrzeba, aby czynić dobro, pomagając tym, którzy tego wsparcia tak bardzo potrzebują – naszym nieuleczalnie chorym podopiecznym.

W tym roku zgłosiła się do nas rekordowa liczba – ponad 50 puntów, które włączyły się do akcji. Wszystkim razem ale i każdemu z osobna pragniemy z całego serca podziękować! Dziękujemy, że byliście z nami w tym roku i wierzymy, że możemy liczyć na Wasze szlachetne serca również za rok.

Wszystko się jednak oficjalnie zaczęło 7 listopada w dużej sali Opery i Filharmonii Podlaskiej wyjątkowym koncertem Ryszarda Rynkowskiego. Choć był to już nasz czwarty koncert inaugurujący akcję, ale po raz pierwszy na sali był komplet publiczności a biletów na to wydarzenie zabrakło już kilka dni wcześniej.

Dziękujemy współorganizatorowi koncertu – Operze i Filharmonii Podlaskiej oraz jej dyrektorowi – Damianowi Tanajewskiemu, że po raz kolejny byli z nami w tym szczególnym dla nas czasie. Dziękujemy sponsorowi – Totalizatorowi Sportowemu, właścicielowi marki Lotto oraz patronom medialnym: Polskiemu Radio Białystok i portalowi Bialystokonline. Dziękujemy jednak szczególnie gorąco wszystkim, którzy razem z nami podziwiali występ tego artysty!

Tradycyjnie już klamrą spinającą Miesiąc Dobroczynności był jedyny w swoim rodzaju Bal Andrzejkowy, który odbył się w sobotę 25 listopada w Restauracji Lipcowy Ogród. Pragniemy serdecznie podziękować sponsorowi balu- firmie Nutricia oraz wszystkim partnerom, którzy wsparli nas w jego organizacji. Dziękujemy właścicielom i obsłudze Restauracji, zespołowi BTL, gościom specjalnym, którzy urozmaicili swoimi występami ten wieczór oraz Marysi Niklińskiej- naszej Honorowej Ambasadorce.

Całkowity dochód z koncertu, balu oraz datki wrzucane do puszek pomogą nam w sfinansowaniu i dokończeniu remontu domu naszego podopiecznego – Dawida a także w zorganizowaniu świątecznych paczek dla podopiecznych Hospicjum.

Gdy tylko zwieziemy wszystkie puszki do Fundacji, policzymy kwotę, którą w tym roku, dzięki Państwu i Państwa wielkim sercom udało się nam zebrać, a informacje na ten temat oczywiście zamieścimy na naszej stronie.

Raz jeszcze pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację poszczególnych przedsięwzięć, partnerom, właścicielom i przedstawicielom punktów, w których były nasze puszki a przede wszystkim każdemu, kto w tym czasie wspomógł nas przychodząc na koncert, bawiąc się z nami na Balu lub wrzucając symboliczną złotówę do puszki. Dziękujemy!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji video z koncertu Ryszarda Rynkowskiego. Realizacja: Qubik Film.

Zobacz relację z koncertu!

Oto, jak wspólnie bawiliśmy się na Balu!