Lekarz Domowego Hospicjum dla Dzieci, który opiekuje się naszymi małymi podopiecznymi – Adam Hermanowicz – został nominowany do prestiżowej nagrody im. Krzysztofa Kanigowskiego.

Doktora Adama nominowała m.in. mama 9-letniej Mai – naszej podopiecznej. Dziewczynka urodziła się z poważną wadą serca. Ma za sobą wiele zabiegów i operacji… Ale nie poddaje się i walczy!

Jak czytamy w Gazecie Wyborczej, w uzasadnieniu do tej nominacji, mama Mai napisała tak:

„Zwróciłam się do nich (do Fundacji Pomóz Im) i Maja trafiła pod jej skrzydła. Pod opiekuńcze skrzydła dr. Adama Hermanowicza. To był przełom. Naprawdę. To tak, jakby ktoś zdjął krzyż z moich barków i pomógł go nieść. Od tej chwili nasze życie zaczęło powoli się zmieniać. Tysiące towarzyszących mi wątpliwości, którego lekarza słuchać, gdzie zadzwonić, gdzie pójść po poradę, zwyczajnie zniknęły. Zyskałam wewnętrzny spokój, ogromne poczucie bezpieczeństwa. Wiedziałam, że zawsze mogę zadzwonić do dr. Hermanowicza i nigdy nie zostanę odesłana z kwitkiem. Mogłam liczyć na jego wsparcie każdego dnia. Doktor przyjeżdżał do domu, kiedy tylko cokolwiek niepokojącego działo się z córką. Jest wyjątkowym, cierpliwym, troskliwym lekarzem.

Odzyskaliśmy poczucie bezpieczeństwa. Wiedziałam, że mogę liczyć na naszego lekarza w każdej chwili, a On zna skalę naszych codziennych problemów i ma wiedzę, jak nam pomóc. Nie mam wątpliwości, że swoją pracą i postawą zasługuje na to, aby zostać laureatem Nagrody im. Krzysztofa Kanigowskiego. Za upór i determinację w walce o zdrowie podopiecznych, za ogromną wiedzę medyczną, za życzliwość i nieustanne niesienie pomocy potrzebującym, za nadzieję, którą daje wszystkim tym, którzy ją tracą, z serca dziękuję”.

To kolejna edycja tej Nagrody. W tym roku do organizatorów wpłynęło 59 zgłoszeń dla 42 lekarzy z całego regionu. Nazwisko laureata poznamy 11 kwietnia w trakcie uroczystej gali.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!