Przekaż 1% ciężko chorym dzieciom.

Sprawdź, jak to zrobić

Miesiąc Dobroczynności

Każdego dnia. W każdym miejscu i chwili – nawet w tej, są obok nas osoby potrzebujące pomocy, z którymi los obszedł się wyjątkowo okrutnie. Chorzy, cierpiący, wymagający wsparcia… Wśród nich są także podopieczni naszej Fundacji – maluchy chore na raka i podopieczni domowego hospicjum dla dzieci. Dla nich liczy się każdy gest. Symboliczna złotówka to dla Ciebie niewiele. Ale zaangażowanie setek, może tysięcy osób to już realna pomoc, która ulży ich cierpieniu. Z naszej inicatywy ogłosiliśmy: „Listopad Miesiącem Dobroczynności”. Uruchom swe serce i włącz swoje współczucie. Zobacz jak możesz Im Pomóc pokonać chorobę…

Miesiąc Dobroczynności to nasz autorski pomysł na kampanię społeczną, którą zainicjowaliśmy w 2014 roku. Początkowo akcja miała trwać tydzień, ale szybko się okazało, że cały listopad upłynie pod znakiem dobroczynności!

Akcja ma na celu uwrażliwić nas wszystkich na los potrzebujących a także pomóc zebrać fundusze na opiekę nad naszymi podopiecznymi.

Puszki i partnerzy

Co roku, przez cały listopad, w wielu punktach Białegostoku – w sklepach, gabinetach lekarskich, punktach usługowych, restauracjach – można znaleźć specjalne puszki, do których każdy może wrzucić symboliczny datek. Listę punktów biorących udział w każdej kolejnej edycji naszej akcji na bieżąco aktualizujemy i publikujemy na naszej stronie oraz na facebook`u. Zapraszamy wszystkie zainteresowane firmy i instytucje, do zorganizowania zbiórki u siebie. Wystarczy napisać lub zadzwonić. Dostarczymy puszkę oraz materiały promocyjne (plakaty i ulotki informujące o udziale w akcji), którą następnie od Państwa odbierzemy.

Koncert w Operze i Filharmonii Podlaskiej – charytatywne wydarzenie jesieni!

Stałym elementem każdej kolejnej odsłony Miesiąca Dobroczynności jest koncert charytatywny inaugurujący tę akcję. Dzięki gościnności oraz wspaniałej postawie władz i pracowników Opery I Filharmonii Podlaskiej, koncert organizujemy co roku w najpiękniejszej z sal koncertowych w regionie – na dużej scenie Opery Podlaskiej. Na nasze zaproszenie przed podlaską publicznością wysępowali już m.in.: De Mono (2015) czy Marek Torzewski (2016).

Andrzejkowy bal charytatywny

Drugim nieodłącznym elementem akcji jest specjalny bal charytatywny. Organizujemy go w Andrzejki, dlatego wierzymy, że wielu spośród Was zdecyduje się spędzić tę magiczną noc właśnie z nami. W programie, oprócz wyśmienitego menu i obietnicy znakomitej zabawy do rana nanaszych gości czekają również licytacje cennych przedmiotów i loteria fantowa.

Cały dochód zarówno ze zbiórki publicznej prowadzonej przez partnerów Miesiąca Dobroczynności, z Koncertu Charytatywnego oraz Balu pomaga nam jeszcze skuteczniej dbać o naszych podopiecznych. Potrzeby są ogromne, ponieważ wspomagamy nie tylko chore dzieci, ale również ich bliskich. Kupujemy leki, środki opatrunkowe, higieniczne, sprzęt medyczny, finansujemy rehabilitację. Ale nie tylko. Choroba dziecka to gigantyczna tragedia i dramat całej rodziny. Paraliżuje i obezwładnia. Wymaga też stałej obecności przy dziecku. Trzeba ogromnego hartu ducha, aby znaleźć w sobie siłę do walki. Ale trzeba też żyć, dbać o dom i pozostałych członków rodziny, opłacać rachunki, kupować podręczniki, niezbędne ubrania… Jak trudno to wszystko przychodzi, gdy głowa i serce jest w całości przy chorym dziecku. To wszystko sprawia, że w wyniku takich przeżyć rodziny naszych podopiecznych wymagają realnej pomocy – również materialnej – którą im zapewniamy.

 

„Miesiąc Dobroczynności” 2018:
11gru

Gole dla Hospicjum

Miesiąc Dobroczynności zakończyliśmy na sportowo. Gole dla Hospicjum – pod takim hasłem...

27lis

Bal. Tak pięknie było!

Serdecznie Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Charytatywnego Balu Andrzejkowego Fundacji "Pomóż...

20lis

Rekordowy bal! Znowu!

Charytatywny Bal Fundacji „Pomóż Im” przerósł wszystkie oczekiwania ;). To, co wydarzyło...

Zobacz historię akcji „Miesiąc Dobroczynności”:

Najnowsze galerie:
Przekaż 1%, rozlicz podatek online
WP Popup