Miesiąc Dobroczynności zakończyliśmy na sportowo. Gole dla Hospicjum – pod takim hasłem odbył się charytatywny turniej halowej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Choroszczy. Były emocje, świetny poziom spotkań i pomaganie.

Mistrzowska frekwencja

Całość wpisowego z wydarzenia trafi na rzecz Hospicjum Dla Dzieci, które prowadzi nasza fundacja. Wystąpiło aż 16 drużyn, a więc frekwencja była znakomita. Jak zapowiedział Burmistrz Choroszczy, Robert Wardziński, takich turniejów będzie więcej i Gole dla Hospicjum padną jeszcze wiele razy :).

Dziękujemy Panu Burmistrzowi, a także Miejsko-Gminnemu Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Mimo natłoku wydarzeń, turniej zorganizowany został wzorowo. Ukłony w stronę Szkoły Podstawowej w Choroszczy, która nieodpłatnie udostępniła piękną salę gimnastyczną.

Ciasto od serca dodało energii

Mieliśmy tam jeszcze więcej przyjaciół. Stowarzyszenie „Chcę Żyć” na czas imprezy wystawiło rzemieślnicze stoisko z ciastem i kawą. Być może dlatego zawodnicy mieli tyle energii do samego końca turnieju. Całość środków z tego mini kiermaszu również trafił na rzecz naszych podopiecznych. Serdecznie dziękujemy też za pomoc przy imprezie Stowarzyszeniu MONAR Ośrodkowi Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Zaczerlanach. Wierzymy, że takie inicjatywy wspierają nie tylko nasze działania, ale też wzmacniają realizację celów, jakie przed podopiecznymi stawia MONAR.

Dziękujemy także sędziom, którzy swoją robotę wykonali bezbłędnie i nieodpłatnie. To wspaniała sprawa.

Taki wynik to zwycięstwo

Pomagali wszyscy: organizatorzy, osoby wspierające turniej i uczestnicy. I dzięki takiej kumulacji uzyskaliśmy piękny wynik. Łącznie, na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci trafi 4 680 złotych! To jest wielkie zwycięstwo. Dodatkowa wartość to świetna atmosfera i przyjemne, zdrowe spędzenie czasu. Takie pomaganie warto promować. Całej Choroszczy serdecznie tego gratulujemy!!! A zwycięstwa w samym turnieju młodej ekipie Jaga FC. Chłopcy poszli śladem swoich starszych kolegów, którzy robią furorę w ekstraklasie i w pięknym stylu sięgnęli po puchar pokonując w finale Yellowcity Żółtki 3:0. 3. miejsce zajęła drużyna LZS Choroszcz, która wygrała po rzutach karnych z Koroną Dobrzyniewo 5:4.

Miesiąc Dobroczynności zakończył się, jeśli chodzi o wydarzenia. Ale nadal można licytować przedmioty na naszych aukcjach śrubując wynik kampanii i sprawiając sobie niespodzianki. Zapraszamy!

Czytaj także:

Relacja z wydarzenia na stronie MGCKiS Choroszcz

Seniorzy z Choroszczy dzieciom

Miesiąc Dobroczynności 2023

Rekordowy bal! Znowu!

Fot. J. Krukowska / MGCKiS Choroszcz