Podlaski producent wody źródlanej i napoi – Krynka – wspólnie z PSS Społem Białystok po raz kolejny postanowiły zorganizować przedświąteczną akcję na rzecz podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”, prowadzącej jedyne w regionie Domowe Hospicjum dla Dzieci.

Część dochodu ze sprzedaży wszystkich produktów Krynki w okresie od 1 grudnia do 15 stycznia w sklepach PSS na terenie Białegostoku wspomoże Fundację w codziennym prowadzeniu Hospicjum. Pierwsza odsłona akcji miała miejsce dokładnie przed rokiem.

Arnold Sobolewski, prezes Fundacji prowadzącej hospicjum dla dzieci wyjaśnia, że zima to zawsze wyjątkowo trudny okres dla jej podopiecznych. – Opiekujemy się bowiem nie tylko nieuleczalnie chorymi maluchami. Nie da się skutecznie leczyć dziecka, nie zajmując się jednocześnie jego całym domem.
Jak mówi, choroba dziecka zawsze skutkuje znacznym pogorszeniem się sytuacji materialnej rodziny, ponieważ jedno z opiekunów musi zrezygnować z pracy na rzecz całodobowej pielęgnacji. Dlatego ich potrzeby w tym okresie zawsze są ogromne: zakup opału, ciepłych ubrań czy lekarstw to zaledwie ich fragment.

– Dzięki współpracy z siecią PSS Społem Białystok, ale przede wszystkim dzięki naszym klientom, w ubiegłym roku mogliśmy przekazać Fundacji pieniądze, które wspomogły ją w zakupie aparatu do badań USG, z którego korzystają jej podopieczni – przypomina Mieczysław Surowiec, prezes Krynki. – Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób dołożyć swoją „cegiełkę” do tego dzieła.

Jak zaznacza, kupując wszystkie produkty Spółdzielni w sklepach PSS Społem od początku grudnia aż do połowy stycznia każdy de facto staje się darczyńcą. – Wierzymy, że dzięki wspólnemu działaniu efekty tej pomocy znów okażą się miłym gwiazdkowym prezentem dla tych, którzy naprawdę potrzebują naszego wsparcia. Szczególnie teraz – zimą i wobec zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – podkreśla.

Podobnego zdania jest również przedstawicielka białostockiego PSS-u, którego zarząd od lat systematycznie pomaga nieuleczalnie chorym maluchom z Domowego Hospicjum dla Dzieci.

– Z radością przyjęliśmy propozycję Krynki, aby kontynuować zainicjowaną w zeszłym roku akcję. Głęboko w nią wierzymy, jak i w jej efekty. Zbudowani ubiegłorocznym rezultatem, mamy gorącą nadzieję, że w tym roku pomoc będzie jeszcze bardziej okazała. Dlatego z całego serca zachęcamy naszych klientów do włączenia się w pomoc hospicjum poprzez zakup produktów Krynki w sklepach należących do naszej sieci– wyjaśnia Grażyna Najfeld, kierownik marketingu i zakupów w PSS Społem Białystok.

Arnold Sobolewski dodaje z kolei, że akcja obu spółdzielni to najlepszy dowód na to, jak w praktyce niewiele trzeba, aby skutecznie pomagać. – Wystarczy chęć i otwarte serce – tłumaczy.

– Co jasne, życzę naszym podopiecznym, aby akcja Krynki i PSS Białystok zainspirowała do podobnego gestu również inne podlaskie przedsiębiorstwa, bo dzięki temu będziemy mogli działać jeszcze skuteczniej.

Szczegółowe informacje nt. tej grudniowej akcji znaleźć będzie można m. in. na billboardach, ulotkach i plakatach w sklepach należących do sieci PSS, w internecie oraz mediach.