Wspaniały, niezapomniany, emocjonujący, wzruszający… Przymiotników opisujących koncert światowej sławy tenora – Marka Torzewskiego -inaugurujący 3. edycję Miesiąca Dobroczynności, można znaleźć wiele. Ale i tak, żaden w pełni nie oddaje atmosfery, jaka panowała w środowy wieczór, 9 listopada w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Duża sala opery wypełniła się dosłownie do ostatniego miejsca. W efekcie, koncert podziwiało ponad 850 osób! 

Na widowni obok fanów twórczości Marka Torzewskiego zasiadło wielu przyjaciół Fundacji – sponsorów, darczyńców, wolontariuszy oraz przedstawicieli samorządu – z wiceprezydentem Robertem Jóźwiakiem na czele. Trudno się dziwić tak znacznemu zainteresowaniu jakim cieszył się występ, bo taka gratka nie zdarza się często. Marek Torzewski przyjechał do Białegostoku specjalnie z Brukseli, gdzie na co dzień mieszka. Towarzyszyła mu też małżonka – Barbara – co ciekawe, z pochodzenia Białostoczanka. 

Nie obyło się przy tym bez sympatycznego akcentu. Artysta podarował Fundacji szalki reprezentacji Polski z autografem, który z pewnością trafi niebawem na licytację na rzecz podopiecznych naszego hospicjum. Warto dodać, że to zaledwie trzeci taki szalik z podpisem artysty. 

Nie mogło oczywiście zabraknąć najsłynniejszego utworu artysty, który zaserwował publiczności na wielki finał swojego występu. Mowa oczywiście o hymnie reprezentacji Polski w piłce nożnej – „Do Boju Polsko!” Wirujące na scenie biało – czerwone szaliki i energetyczne dźwięki w połączeniu z potężnym głosem Torzewskiego, które szczelnie wypełniły całą salę sprawiły, że nikt nie oglądał tego spektaklu na siedząco. 

W imieniu własnym oraz przede wszystkim naszych podopiecznych pragniemy z całego serca podziękować wszystkim uczestnikom wczorajszego koncertu – i de facto – każdemu z osobna. Bo każdy nasz gość był dla nas szczególny i ważny. To dzięki Waszej obecności możemy pomagać w taki sposób, w jaki to czynimy od lat. Specjalne podziękowania składamy również dla dyrektora Opery – Damiana Tanajewskiego – dzięki któremu mogliśmy już po raz trzeci inaugurwać wspaniałym koncertem naszą akcję – Miesiąc Dobroczynności. Dziękujemy przy tym wszystkim pracownikom tej instytucji, bez których zaangażowania i bezinteresownego poświęcenia nie udałoby się tak sprawnie zorganizować tego wydarzenia!

Dziękujemy!

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu. Aut. fot. Patryk Dziejma/ Publicum PR

oraz Monika Woroniecka

Miesiąc Dobroczynności 2016 – zobacz więcej!