Rozpocznie się tradycyjnie – koncertem charytatywnym w Operze i Filharmonii Podlaskiej, zaplanowano również specjalny, dobroczynny, Bal Andrzejkowy. A przez cały listopad w wielu punktach całego miasta znaleźć będzie można puszki Fundacji „Pomóż Im”, do których każdy będzie mógł wrzucić symboliczny datek. Wszystko w ramach kolejnej – trzeciej już edycji – „Miesiąca Dobroczynności”.

Wszystkie zebrane środki w ramach „Miesiąca Dobroczynności” a zatem również dochód z koncertu czy balu, zostaną przeznaczone na rzecz hospicjum dla dzieci oraz budowę ośrodka „Arka”. W środę, 9 listopada o godzinie 19.00 przed białostocką publicznością wystąpi znany i ceniony na całym świecie śpiewak operowy – Marek Torzewski.

– Każdy, kto chciałby na żywo podziwiać jego występ powinien się jednak mocno pospieszyć, bo w kasie Opery pozostało już naprawdę niewiele biletów. Co ciekawe, zainteresowanie wydarzeniem przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania, bo bilety dystrybuowane przez Operę rozeszły się w zasadzie na pniu. W efekcie, ponad tydzień temu do sprzedaży trafiła dodatkowa pula biletów na tzw. dostawki – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji.

To już kolejna odsłona tego autorskiego przedsięwzięcia Fundacji prowadzącej jedyne w regionie Domowe Hospicjum dla Dzieci. Jej celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na to, że aby pomagać, w praktyce nie potrzeba żadnego wysiłku. – Wystarczy pójść na koncert, wziąć udział w Balu Andrzejkowym, a przede wszystkim, można to zrobić niejako przy okazji, podczas wizyty w restauracji, sklepie, punkcie usługowym czy gabinecie lekarskim, wrzucając np. wydaną przez obsługę resztę do ustawionej puszki – mówi Arnold Sobolewski.

Takich miejsc, które biorą udział w „Miesiącu Dobroczynności” będzie ponad 20. Wciąż dołączają kolejne, bowiem lista nie jest zamknięta. Pełen wykaz lokali, w których można znaleźć fundacyjne puszki znajduje się na stronie internetowej Fundacji oraz na jej profilu na facebooku. – Spośród nich jest wiele takich, które uczestniczą w tym przedsięwzięciu już po raz kolejny. Co ważne jednak, jest też i sporo nowych miejsc, które zdecydowały się włączyć po raz pierwszy – ale mamy nadzieję, że nie ostatni – dodaje prezes.

Niecodziennym elementem tegorocznej odsłony będzie dzień otwarty w Familijnym Centrum Medycznym Fundacji „Pomóż Im”. W sobotę, 12 listopada, zostanie zorganizowana akcja związana z profilaktyką chorób nowotworowych dla dzieci i dorosłych. Tego dnia w godzinach od 10.00 do 14.00 będzie można za darmo wykonać USG jamy brzusznej. Na zainteresowanych będą również oczekiwali onkolodzy – dziecięcy i dla osób dorosłych, którzy będą prowadzili bezpłatne konsultacje. Dodatkowo tego dnia zostanie kontynuowana akcja „Trzymaj się prosto” – czyli darmowe konsultacje dla dzieci i dorosłych w zakresie wad postawy i dolegliwości w obrębie kręgosłupa. Zapisy telefoniczne ruszą na kilka dni przed planowanym wydarzeniem.

19 listopada odbędzie się z kolei dobroczynny Bal Andrzejkowy w Restauracji „Lipcowy Ogród”. Zainteresowanie zabawą było w tym roku tak duże, że już od dawna nie ma niestety wolnych miejsc – wszystkie stoliki zostały już zarezerwowane.

Na uczestników andrzejkowej zabawy czeka oprócz znakomitej rozrywki i wykwintnego menu, także szereg dodatkowych atrakcji. Odbędzie się bowiem jedyna w swoim rodzaju zabawa fantowa, w której każdy los wygrywa. Będzie też można stanąć do licytacji, na którą trafią m.in. koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego czy obraz autorstwa Rocha Urbaniaka, podarowany Fundacji przez artystę.

Nie zabraknie także wrażeń artystycznych. O muzyczną oprawę – tradycyjnie już – zadba niezawodny zespół muzyczny BTL. Będzie również występ gościa specjalnego. Z mini – recitalem wystąpi Monika Dryl – pochodząca z Białegostoku aktorka i wokalistka, która w ubiegłym roku zwyciężyła w telewizyjnym show „Twoja twarz brzmi znajomo” wcielając się w postać Freddiego Mercurego. – Monika za zwycięstwo w programie otrzymała czek na kwotę 10 tysięcy złotych, który przekazała na naszą rzecz. Będzie to zatem również okazja, aby jej podziękować za ten piękny gest – wyznaje Arnold Sobolewski.

Sponsorem balu jest koncern Nutricia.

Arnold Sobolewski – prezes Fundacji – będzie gościem Rozmowy Dnia na antenie TVP Białystok o godzinie 19.00. Zapraszamy też do oglądania głównego wydania Obiektywu TVP Białystok o 18.30, który również będzie poświęcony naszej inicjatywie.

Punkty biorące udział w „Miesiącu Dobroczynności”:

1. Pijalnia Czekolady Wedel
2. Biuro Obsługi Klienta TaniaKsiążka ul. Kolejowa 12E/3
3. Bar Słowiański ul. Chrobrego
4. Bar Astoria ul. Rynek Kościuszki 4/1
5. Bar Topolanka ul. Wasilkowska 22/24
6. Bar Podlasiak ul. Rynek Kościuszki 15
7. Bar Hermes ul. Zagórna 10
8. Salon Fryzjerki Judyta ul. Swobodna 48 lok.3
9. Słomiński Mordas fryzjer& Barbershop ul. Piotrowska 2
10. Szalone Nożyczki ul. Podleśna 12 lok. 2
11. Kwiaciarnia Irys ul.Młynowa 7
12. Tortova by Aga ul. Piotrowska 2 
13. Salon Couture
14. La Mariee
15. Prestige Męski
16. Centrum Motoryzacyjne Martom
17. Humana Medica Omeda
18. Omeda Rehabilitacja
19. Renew Clinic
20. Secondo
21. Wytwórnia Lodów Prawdziwych „u Lodziarzy”
22. Twój Dentysta Zyta Mroczkowska
23. Myjnia Car Spa
24. Bar Eljot

* * *

Koncert Marka Torzewskiego zainaugurował kolejną edycję naszej akcji. Przeczytaj relację!