Prowadzona przez Fundację grupa Wsparcia rodzin pogrążonych w żałobie po stracie dziecka w ostatnie wakacyjne dni wszystkie swoje troski i radości postanowiła powierzyć Matce Boskiej.

W tym celu wybraliśmy się do Torunia, gdzie w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II mogliśmy modlić się przed obrazem Matki Boskiej – tym samym, przed którym modlił się Św. Jan Paweł II przez cały swój pontyfikat.

O wsparcie w często trudnej codzienności i błogosławieństwo na każdy dzień zwróciliśmy się również do Matki Bożej Licheńskiej w Sanktuarium przed obrazem słynącym z wielu łask. Był to czas zadumy i modlitwy, ale był to też czas na poznanie zabytków i historii odwiedzonych miejsc.

Długie rozmowy podczas wspólnych wieczorów, wzajemne wsparcie i wymiana doświadczeń to szczególnie cenne element naszych spotkań. Wróciliśmy do domów po raz kolejny utwierdzeni w przekonaniu, że nie jesteśmy sami. Naładowani nową energią i napełnieni wiarą w sens dalszego życia wracamy do naszych codziennych obowiązków.