Ojcowie przekazują dzieciom całą swoją wiedzę, kształtują ich pasje i upodobania. Chcą być wzorem dla swoich dzieci, które zastanawiają się tylko jak to jest, że tata zna odpowiedź na wszystko i niczego się nie boi. Ojcowie, tak jak potrafią najlepiej, uczą nas wytrwałości i upartości w dążeniu do celu. Bywają w tym surowi i nieustępliwi, ale nigdy nie przestają kochać. Dziś świętujemy ich dzień!

Wielu zapewne nosi w sobie wspomnienie z dzieciństwa, kiedy to pierwszy raz spadło się z roweru, albo przewróciło na nierównej drodze. Wtedy to najczęściej mama opatrywała ranę i ocierała łzę, tata był od tego, aby postawić na nogi, wsadzić na rower i powiedzieć – ruszaj dalej.

W Polsce Dzień ojca jest obchodzony 23 czerwca od 1965 roku. Święto ma swój rodowód w Stanach Zjednoczonych, gdzie po raz pierwszy obchodzono je 19 czerwca 1910 roku w Spokane. Mieszkanka tego miasteczka chciała oddać hołd i podziękować swojemu ojcu, który po śmierci żony sam wychowywał sześcioro dzieci. W 1924 roku święto zostało zaakceptowane przez ówczesnego prezydenta USA, 42 lata później ustalono tam stałą datę obchodów Dnia Ojca na trzecią niedzielę czerwca.

Wszystkim Ojcom w dniu ich święta najlepsze życzenia składa Fundacja „Pomóż Im”