Przekaż 1% ciężko chorym dzieciom.

Sprawdź, jak to zrobić

Krzyś ma już swoją „Bajkową” łazienkę

Po trwających blisko miesiąc pracach remontowo-budowlanych, w piątek 20 maja, zakończył się remont łazienki podopiecznego Fundacji „Pomóż Im” – 2-letniego Krzysia z Czarnej Białostockiej. Pomieszczenie udało się odnowić dzięki wsparciu sponsorów, ale przede wszystkim dzięki organizatorom i uczestnikom akcji „Modny Białystok Pomaga”.

Krzyś cierpi na nieuleczalną chorobę – przepuklinę mózgowo – rdzeniową. Przebywa pod opieką Białostockiego Hospicjum dla Dzieci, które prowadzi Fundacja „Pomóż Im”. Fundacja, oprócz pomocy medycznej wspiera również ich bliskich. W ramach jej autorskiego projektu „Bajkowe Pokoje”, co pewien czas, dzięki zaangażowaniu darczyńców i sponsorów przeprowadza remont wymagających tego pomieszczeń w domach, w których na co dzień przebywają nieuleczalnie chore dzieci z Hospicjum.

Stworzenie kolejnego „Bajkowego pokoju” nie byłoby możliwe gdyby nie wyjątkowa akcja – „Modny Białystok Pomaga”, która odbyła się w marcu. Podczas wydarzenia zorganizowanego przez Elwirę Horosz, Piotra Mordasa i Przemka Sejwę oraz ich przyjaciół ze środowiska artystyczno – modowego, jakie miało miejsce w Teatrze Dramatycznym, udało się zebrać ponad 10 tysięcy złotych, które zostały przeznaczone na ten cel.

Dodatkowo w remont łazienki zaangażowali się sponsorzy – spółka KAN i Cemhurt, które przekazały materiały budowlane i instalacyjne oraz Unicell, od której Fundacja otrzymała farby, kleje i grunt. Projekt pomieszczenia powstał w pracowni architektonicznej Frontem. A wszystkie prace wykonała firma MA-SI Marcin Siemieniuk.

Przekaż 1%, rozlicz podatek online
WP Popup