W Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej Fundacja „Pomóż Im” otacza opieką dzieci leczone z powodu chorób nowotworowych. Dzieciaki na co dzień dzielnie walczą z chorobą, z bólem, lękiem i trudami leczenia. Mają w tym boju silnego i ważnego sprzymierzeńca. Jest on lekiem równie ważnym, co medykamenty od pań pielęgniarek i działania lekarzy. Przytula, kiedy jest smutno, otula w nocy kołdrą, kiedy przychodzą złe sny. Uśmiecha się, nawet jeśli jest to uśmiech przez łzy. Daje najsilniejszy lek- nadzieję, wsparcie i bezwarunkową miłość. Tym lekiem jest Mama.

Pomoc i wsparcie Mam jest cichutkie i niezauważalne. Poświęcają one swój czas i energię, nie prosząc o nic w zamian. W dniu Mamy jednak to one są najważniejsze. Chcemy, żeby tego dnia usłyszały jedno słowo- dziękujemy. Podziękowania zarówno od dzieci, jak i pracowników Fundacji „Pomóż Im: oraz personelu medycznego. Bez Mam walka z chorobą byłaby trudniejsza. Bez Mam otoczenie dzieci opieką byłoby niemożliwe.

Fundacja „Pomóż Im” w ten szczególny dzień przygotowała dla Mam niespodziankę – chwilę dla nich samych. Podczas gdy wolontariusze opiekowali się dziećmi i wspólnie z nimi tworzyli prezenty, ręcznie przygotowane świeczniki, mamy miały okazję zaznać chwili odprężenia. Relaks zapewniło „miniSpa”- profesjonalny zabieg na twarz. Polegał na regeneracji i odżywianiu skóry twarzy. Bukiet kwiatów rozdany każdej mamie był natomiast wyrazem podziękowania Mamom od dzieci i całej Fundacji „Pomóż Im”.

Zapraszamy do przeczytania relacji z Dnia Matki w białostockiej „Gazecie Wyborczej”: http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35241,16046072,Te_mamy_sa_szczegolne__Czuwaja_24_godziny_na_dobe.html

i „Kurierze Porannym”: http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20140527%2FBIALYSTOK%2F140529652