Przychodzą na świat za wcześnie, wymagają profesjonalnej opieki, specjalistycznego sprzętu, a przede wszystkim ciepła i miłości. Wcześniaki. Niektóre są tak małe, że mieszczą się w otwartej dłoni… 17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka. W tym dniu przytulamy je wszystkie i otaczamy naszymi dobrymi myślami.

Nasza Fundacja w ramach opieki perinatalnej prowadzi punkt konsultacyjny, gdzie pomoc znajdują ciężarne kobiety, u których stwierdzono letalne wady płodu. Wcześniaki przychodzą na świat  pomiędzy 22. a 39. tygodniem ciąży. Wiele z nich żyje dosłownie kilka chwil, bardzo ważnych chwil…

To momenty kiedy rodzice mają szansę przywitać i pożegnać swoje dziecko. Gros podopiecznych naszego domowego hospicjum to również dzieci urodzone przedwcześnie. Mimo, że zmagają się z wieloma chorobami i ogromnym cierpieniem, są naszymi, małymi wojownikami.

W tym dniu pamiętamy o wszystkich, łącząc się z ich rodzicami i rodzeństwem sercem i myślami, wierząc przy tym, że wiele historii dzieci urodzonych przed czasem będzie miało szczęśliwe zakończenie.

Światowy Dzień Wcześniaka powstał z inicjatywy Europejskiej Fundacji na rzecz Opieki nad Noworodkami oraz Fundacji Wcześniak.

Źródło fot: pixabay