Krótki kurs pozwalający zgłębić sztukę nienagannego makijażu, kosmetyczne zabiegi „na twarz” i dłonie oraz sympatyczne upominki – w ten sposób postanowiliśmy uczcić Dzień Kobiet dla mam małych pacjentów przebywających na leczeniu w Klinice Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku. Nasza niespodzianka okazała się trafiona w dziesiątkę! Panie były zachwycone możliwością poddania się profesjonalnym zabiegom upiększającym. To był prawdziwie kobiecy dzień!

– Rola matki, a w szczególności, matki chorego dziecka będącego w trakcie leczenia onkologicznego wymaga wielu wyzwań i poświęceń. Troska o zdrowie pociechy, codzienna pielęgnacja i przebywanie z dzieckiem na oddziale sprawia, że nasze mamy nie mają zbyt wiele czasu dla siebie, albo nie mają go praktycznie wcale – przyznaje Inga Januszko – Manaches, z Fundacji „Pomóż Im”.

Dlatego postanowiliśmy zrobić paniom niecodzienny prezent. Z okazji Dnia Kobiet zaprosiliśmy prawdziwych specjalistów od kobiecego piękna. Oddział odwiedziły dwie kosmetyczki, które wykonały paniom masaż twarzy i parafinowe zabiegi na dłonie. Towarzyszyły im dwie profesjonalne charakteryzatorki, które nauczyły mamy sztuki makijażu. Natomiast stylista fryzur – Piotr Mordas, opowiadał o tym, co należy zrobić, aby dopasować fryzurę do urody.

Na „deser” zaś – oczywiście nie mogło zabraknąć bukietów kwiatowych i prezentów – wszystkie mamy otrzymały vouchery na zabiegi kosmetyczne.

– Dodatkowo, mamy naszych dzieci hospicyjnych odwiedzi w ich domach mobilny fryzjer, który zadba o ich nienaganne fryzury – dodaje przedstawicielka Fundacji.

Szczególne podziękowania składamy Paulinie Gudewicz i Pollianie da Silva Lara
Ozga z Anna Sass Make-Up & Stylist, Piotrowi Mordasowi z Salonu Fryzjerskiego i
Kosmetycznego Kameleon, Sylwii Łapińskiej oraz Anicie Węgrzynowskiej ze Studia
Relaksu i Urody. Dziękujemy Herbacianemu Zakątkowi za upominki dla mam oraz Renew Clinic Medycyna Estetyczna za bony upominkowe na zabiegi kosmetyczne.