W imieniu Fundacji pragniemy życzyć Wszystkim rodzicom, którzy utracili swój największy skarb – ukochane dziecko – przede wszystkim wiele siły i wiary, że spotkał je lepszy los, pozbawiony cierpienia, chorób, smutku.

Smutek i łzy pozostały. Tak jak niewypełnialna niczym pustka po stracie. Pozostał żal, tęsknota i rozpacz. Nie ma w praktyce słów, których można użyć dla dodania otuchy. Czasami wystarczy być. I dlatego my w tym ważnym dla Was dniu jesteśmy z Wami, myślami, modlitwą i sobą. Możecie na nas liczyć.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć o dzisiejszej Mszy Świętej, która odbędzie się o godz. 18 w Katedrze Białostockiej, w intencji rodziców po stracie. Światowy Dzień Dziecka Utraconego ogłoszony został w 1988 roku w Stanach Zjednoczonych. 15 października nie jest przy tym datą przypadkową – tyle bowiem trwa ciąża licząc umownie od 1 stycznia. Ten symboliczny Dzień służy dla uczczenia pamięci dzieci nienarodzonych i zmarłych tuż po porodzie.

Korzystając zarazem z okazji pragniemy przypomnieć, że 13 grudnia (niedziela) Fundacja „Pomóż Im” organizuje już po raz trzeci w Białymstoku Ogólnoświatowy Dzień Palenia Świec. Tego dnia na całym świecie, kolejno, godzina po godzinie, w każdej strefie czasowej, równo o 19:00, zapłoną świece na znak pamięci o wszystkich zmarłych dzieciach. Więcej szczegółów tego wydarzenia podamy w późniejszym terminie.”