Adam Zdanowicz, to białostocki twórca wyjątkowych indywidualizowanych rowerów. Firma Alu-frost, mieszcząca się w Sowlanach, zamówiła u niego dwukołowe cudo. Ale nie dla siebie – rower zostanie zlicytowany na rzecz naszych podopiecznych. Czyż to nie wspaniały pomysł? 😀

„The High Polish Show” to program, w którym Adam będzie tworzył rowerowe dzieła sztuki dla marek. Pierwsze z nich trafi do firmy Alu-frost, która świadczy usługi laserowego cięcia stali i jest uznanym producentem stalowych akcesoriów samochodowych.

– Z Adamem od początku nadawaliśmy na tych samych falach. Kiedy opowiedział mi o swoim nowym projekcie od razu wiedziałem, że po pierwsze – wchodzę w to, a po drugie – to nie będzie rower dla mnie. Oddam rower na cele charytatywne, z tego będzie największy pożytek. Wystarczył jeden telefon do Fundacji „Pomóż Im” i zapadła decyzja, że działamy – mówi Piotr Świrko, prezes firmy Alu- frost.

Rower powstaje od wielu tygodni w pracowni Zdanowicza „Mad Bicycles”. Jego wykonanie jest na finiszu. Odda charakter działalności Alu-frostu, która kojarzy się głównie ze stalą. Kupić go będzie mógł każdy. A warto dodać, że Adam tworzył już rowery m. in. dla Slasha, jego dziewczyny – znanej blogerki Meegan Hodges, Michała Szpaka, Zbigniewa Hołdysa czy Tomasza Frankowskiego. Adam wygrał też najbardziej prestiżowy światowy konkurs na zlocie twórców rowerów customowych w Las Vegas. To dzięki złotemu „Materialize” wydrukowanemu w technologii 3D.

– Firma Alu-frost, z którą nawiązaliśmy współpracę, tworzy rzeczy wyjątkowe i stara się pomagać ludziom realizować ich wizje. Naszą wizją jest zupełnie wyjątkowy, „odjechany” rower. A wspólnie możemy zrobić jeszcze więcej. Pomóc ludziom, którzy w życiu są zdani na innych – mówi Adam Zdanowicz.

Licytacja zacznie się w momencie odsłonięcia roweru, co nastąpi w marcu. Będzie odbywała się w internecie. Po jej zakończeniu firma Alu-frost rower przekaże szczęśliwcowi, a pieniądze ze sprzedaży ofiaruje na rzecz podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

Licytację, oczywiście, ogłosimy również na naszej stronie i w mediach społecznościowych. A poniżej pierwszy, oryginalny szkic roweru.