Wydawnictwo można jeszcze kupić przez internet za pośrednictwem sklepu TaniaKsiazka.pl oraz w restauracji Tanoshii na ul. Lipowej ,w księgarni Selkar (dworzec PKP w Białymstoku) oraz w Warszawie – w butiku Loveconcept. Kalendarz jest też sprzedawany przez szkołę językową Homeschool oraz Bistro Kaffka na ul. Grochowej w Białymstoku! Jednak uwaga – to już dosłownie ostatni moment, aby wejść w posiadanie tego wyjątkowego wydawnictwa!

Małaszyński, Musiał, Sablewska, Zdrójkowski, Kukulska, Kuźniar, Mazolewski, Egurrola. To tylko kilka znanych osób polskiego świata show – biznesu i mediów, które zdecydowały się wesprzeć działania Fundacji „Pomóż Im”.

Nazwa kalendarza “Bohater kontra bohater” nie jest zresztą przypadkowa, bo na każdej stronie znalazło się zdjęcie bohatera codzienności czyli – podopiecznego Fundacji zmagającego się z chorobą, w zestawieniu z bohaterami, których znamy ze sceny, teatru i telewizji.

Sesja zdjęciowa z udziałem gwiazd oraz dzieci odbyła się miesiąc temu – 17 października w Studiu Tęcza w Warszawie. Za obiektywem stała Marta Wojtal.

Kalendarz został wydany w nakładzie 1000 egzemplarzy. Nie byłoby to z resztą możliwe, gdyby nie sponsor – należąca do globalnego koncernu poligraficzna, spółka Multi Packaging Solutions. Projekt udało się zrealizować również dzięki wsparciu innych sponsorów: Globart, Samasz, Axami, Tanoshi.

Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na realizację projektu Fundacji – „Bajkowe pokoje”, w ramach, którego spełniane są dość przyziemne marzenia podopiecznych i ich rodzin w zakresie modernizacji lub remontu pomieszczeń mieszkalnych. Kilkanaście rodzin, którymi opiekuje się Fundacja, żyje w wyjątkowo skromnych warunkach, utrudniających prawidłową rehabilitację i dochodzenie do zdrowia.

Kalendarze wzbogaciły dodatkowo podpisy – tych bardziej znanych – Bohaterów.

Premiera kalendarza odbyła się w sobotę 22 listopada w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, podczas specjalnego koncertu charytatywnego, który zakończy prowadzony przez Fundację „Tydzień Dobroczynności”.