Festyn, który odbył się w niedzielę 14 czerwca połączony był zarazem z rozgrywaną po raz pierwszy w regionie sztafetą maratońską „Electrum Ekiden. Pomóżmy Razem!” na rzecz naszych hospicyjnych podopiecznych.

Symbolem akcji jest żonkil uznawany za międzynarodowy symbol nadziei. Jesienią 2014 r. Fundacja „Pomóż Im”, prowadząca Domowe Hospicjum dla Dzieci, po raz piąty włączyła się w ogólnopolską kampanię „Pola Nadziei”, w ramach której propagowaliśmy ideę ruchu hospicyjnego oraz czynnie pomagaliśmy dzieciom nieuleczalnie chorym.

Tegoroczna kampania była pod każdym względem rekordowa. W tym roku udało się zebrać łącznie kwotę 212 815, 24 zł z czego 150 716,48 zł to wynik majowej kwesty żonkilowej a 62 098,76 zł to efekt wsparcia ze szkół i przedszkoli z całego regionu, które w ramach Kampanii organizowały kiermasze, licytacje, wystawy. W tegorocznej akcji uczestniczyło 144 instytucje, w tym: 48 Przedszkoli, 27 Szkół Podstawowych, 69 Szkół Gimnazjalnych, Ponadgimnazjalnych, Zespołów szkół.

Zorganizowano 53 spotkania edukacyjne w szkołach, przedszkolach i instytucjach informujące o idei kampanii „Pola Nadziei”, o opiece paliatywnej i wolontariacie , w których uczestniczyło 3520 osób (dzieci, młodzieży i nauczycieli). Szczególne było również zaangażowanie wolontariuszy. W żonkilowych kwestach łącznie wzięło udział 943, w niedzielnym podsumowaniu Kampanii 32, a w pozostałych działaniach 67 gotowych do pomocy młodych ludzi.

W trakcie pikniku, na placu przed Teatrem Dramatycznym Białostoczanie mogli korzystać z wielu atrakcji dla dzieci i młodzieży. Przez kilka niedzielnych godzin, czas uczestnikom pikniku uprzyjemniały liczne występy wokalne i popisy taneczne dzieci, młodzieży, ale i dorosłych. Na zakończenie imprezy wystąpiła gwiazda – zespół Exaited.

W naszym namiocie swoje, na wskroś wyjątkowe prace, wystawiał nasz podopieczny – Adrian Mańczak. To małe dzieła sztuki, o prawdziwie artystycznych walorach. Na miejscu można było wesprzeć Adriana w rozwoju jego talentu, kupując jego dzieła. Przez cały czas, na placu przed Teatrem można było spotkać naszych wolontariuszy, którzy zbierali datki do puszek.

W tym roku podsumowanie „Pól Nadziei” połączyliśmy z odbywającą się równolegle, pierwszą w regionie sztafetą maratońską „Electrum Ekiden. Pomóżmy Razem!”, dochód z której wesprze nasze działania pomocy dla hospicyjnych podopiecznych, a w szczególności pozwoli na zwiększenie zakresu wsparcia dla rodzin. Zobacz relację z Biegu!

Ważnym elementem podsumowania Kampanii było nadanie honorowego tytułu „Siewcy Nadziei”, który trafił do instytucji szczególnie mocno zaangażowanych w tegoroczną kampanię. 7 symbolicznych tytułów przyznano placówkom:
– Przedszkole Miejskie nr 6 w Grajewie
– Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży
– VIII Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku
– Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku
– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Fastach
– Zespół Szkół w Jaświłach
– Bursa Szkolna nr 3 w Łomży

Piknik był przy tym okazją do wręczenia nagród autorom wyróżnionych prac w ogłoszonych przez nas konkursach na: Hasło promujące kampanię „Pola Nadziei” – dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, Logo kampanii „Pola Nadziei” prowadzonej przez Fundację „Pomóż Im” – dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, Plakat „Pól Nadziei” – dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, Projekt maskotki Fundacji „Pomóż Im” – dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zobacz wyniki konkursu.

5 edycja Kampanii ruszyła 10 października 2014 roku w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Od listopada do maja trwały kiermasze świąteczne i różne akcje charytatywne prowadzone w placówkach oświatowych i kulturalnych na rzecz podopiecznych. Elementem kampanii jesiennej „Pól Nadziei” było sadzenie żonkili w okresie między

Przez dwa tygodnie – od 1 do 15 października 2014 r. w wybranych miejscach wokół szkół, przedszkoli, uczelni i urzędów. W ten sposób w Białymstoku i innych miejscowościach województwa podlaskiego powstały 143 żonkilowe „Pola Nadziei”. Przypominały nam one o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

W marcu zorganizowaliśmy doroczny kurs wolontariatu, w którym udział wzięła rekordowa liczba osób – 525. Przez 3 majowe niedziele odbywały się „kwesty żonkilowe” – na terenie Białegostoku i kilkunastu innych miejscowości naszego województwa oraz Orzysza, w hipermarketach, punktach usługowo-handlowych, przed kościołami, parafiami prawosławnymi.