W tym roku, wyjątkowo do 1 czerwca można wskazać Organizację Pożytku Publicznego, na którą przekazujemy 1% swojego podatku. Właśnie te środki pozwalają nam na profesjonalną opiekę medyczną, psychologiczną, socjalną nad naszymi dziećmi, a także ich rehabilitację i specjalistyczny sprzęt, jaki możemy wnieść do ich domów.

Wg rozporządzenia Ministra Finansów podpisanego 23 kwietnia przesunięcie do 1 czerwca dotyczy deklaracji: PIT-36, PIT-36L, PIT-36S, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39.

Najczęściej wypełnianym formularzem jest PIT-37 (dochody z umów o pracę, zlecenie czy dzieło). Formularz można złożyć osobiście, ale jest też automatycznie przygotowany przez urząd i – jeśli ktoś nie zaakceptował go wcześniej – fiskus zrobił to sam o północy 30 kwietnia. Do 1 czerwca można jednak dokonać w takim zeznaniu korekty, niezależnie od sposobu w jaki zostało złożone. Dostępny jest więc również wybór Organizacji Pożytku Publicznego, której przekazujemy 1%. Jeśli ktoś wsparł daną OPP w poprzednim roku, jest już ona umieszczona w odpowiednim polu zeznania.

Aby wybrać organizację, wystarczy skorygować to pole w deklaracji lub złożyć krótki dokument (PIT-OP). Najprostszym sposobem jest ingerencja w plik przez portale e-pit lub e-deklaracje. Można to też zrobić za pomocą dokumentu papierowego.

W przypadku przedsiębiorców rozliczających się w oparciu o PIT-36, PIT-36S, PIT-36L oraz PIT-36LS, deklaracje muszą wypełnić sami. Czas na zrobienie tego mają również do końca maja.

Tu można złożyć elektronicznie lub pobrać dokument PIT-OP: https://www.podatki.gov.pl/pit/pit-op/

Wasz 1% to dla naszych podopiecznych bardzo wiele. Dziękujemy wszystkim, którzy o tym pamiętają. Nasz KRS: 0000 288 520.