Obserwacja świata i poszukiwanie inspiracji, czas spędzony na napisaniu tekstu, setki godzin
poświęconych na próby, tysiące powtórek i dni spędzone w studiu nagraniowym. Efekt? Powstanie wyjątkowego utworu, który mamy nadzieję podbije Wasze serca i stanie się hymnem naszej fundacji. Pomysł, który przez wiele lat czekał w szufladzie, właśnie staje się rzeczywistością. Białostocki, rockowy zespół „Mniej Więcej” zadedykował podopiecznym Fundacji „Pomóż Im” utwór „Za samą myśl”.
To ballada nawiązująca opieki, radości i nadziei, które to cechy wpisują się w codzienną działalność Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Piosenka niesie przesłanie, skłania do zadumy i zachęca do angażowania się w pomaganie innym. Czego potrzeba do powstania piosenki? Na to pytanie odpowiada autor tekstu i lider zespołu „Mniej więcej” Wojtek Herbreder: „Do stworzenia piosenki chyba zawsze potrzeba, poza złożeniem nut i słów w całość, tej iskry prawdy czy natchnienia, co zaniesie całość nieco dalej. W „Za samą myśl” mam nadzieję tę chwilę udało się uchwycić. Każde zmierzenie się z cierpieniem zapada nam w pamięci na długo, a pomoc zdaje się być naturalnie wpisana w tę drogę. Obojętność to cierpienie potęguje. Stąd myśl o przechodniu, który nie zauważa najważniejszego i ma poczucie, że to przed nim jest wszystko. Tymczasem, w mieście tym, na Prostej jest źle, a na Cichej też dmie wiatr (tu Wojtek cytuje dosłownie tekst). Można to dostrzec i poruszać się nie tylko w przestrzeni, w której palą się światła. Tym bardziej, że najwięcej możemy zrobić poświęcając komuś czas, uwagę czy samą myśl.” Ogromne podziękowania składamy Wszystkim, którzy poświęcili nam czas, myśl i w 100 % charytatywnie włączyli się w ten niecodzienny i niezwykły projekt.

W szczególności dziękujemy:
– całemu zespołowi „Mniej Więcej” za pomysł i ogrom pracy, który włożyli, aby utwór powstał i ujrzał światło dzienne,
– Polskiemu Radiu Białystok za udostępnienie Studia Rembrandt w celu realizacji nagrania,
– Markowi Kubikowi i Wem Studio za profesjonalną realizację nagrania, merytoryczne wsparcie i wzbogacenie utworu w instrumenty klawiszowe,
– Teatrowi Dramatycznemu w Białymstoku za udostępnienie sceny w celu realizacji zdjęć do teledysku,
– Pani Sławomirowi z Teatru Dramatycznego za oprawę świetlną do nagrania teledysku,
– Jakubowi Sadowskiemu i Flash Paradise, za udostępnienie zdjęć do nagrania teledysku,
– Pani Natalii Mai, Panu Mirosławowi i ich wspaniałej córeczce Marysi o uroczym uśmiechu, którzy wystąpili w teledysku.
„Za samą myśl”

Słowa i muzyka: Wojtek Herbreder
Aranżacja: Zespół Mniej Więcej
Skład:
Wojtek Herbreder – wokal
Rafał Mierzejewski – gitara elektryczna
Paweł Wigda – gitara elektryczna
Piotr Tokajuk – perkusja
Paweł Kwiatkowski – gitara basowa.
Gościnnie: Marek Kubik – instrumenty klawiszowe
Realizacja teledysku: DreamLightzStudio

Partnerzy:
Zespół Mniej Więcej
Marek Kubik i Wem Studio
Polskie Radio Białystok
Teatr Dramatyczny
Jakub Sadowski i Flash Paradise