W piątek, 31 lipca o 14.30 hol główny Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku zamienił się w… mini salę koncertową. Wszystko za sprawą niecodziennego wydarzenia przygotowanego przez Klinikę Onkologii i Hematologii UDSK z myślą o jej małych pacjentach.

W tak niecodziennych okolicznościach, przed najmłodszą publicznością wystąpił Aleksander Teliga, wybitny polski solista – śpiewak, zaliczany obecnie do czołówki europejskich basów. Ale to nie wszystko… Po występie, z dziećmi spotkała się Dorota Gellner, poetka, autorka książek dla dzieci, tekstów piosenek i słuchowisk, która przeniesie dzieci w krainę marzeń i bajek za sprawą autorskiego słuchowiska. Było wzruszająco, pięknie i bardzo artystycznie, za sprawą najwyższej klasy twórców. Długo nie milkły oklaski, które niosły się echem po szpitalnych korytarzach. Z resztą, sami zobaczcie, przeglądając galerię zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia…

Aleksander Teliga:

Wybitny polski solista – śpiewak, zaliczany obecnie do czołówki europejskich basów. Ukończył Wydział Wokalno – Aktorski Konserwatorium we Lwowie. Od 1989 roku mieszka i pracuje w Polsce. Współpracuje z wieloma zagranicznymi teatrami muzycznymi. Jako jedyny polski artysta zaśpiewał trzydzieści sześć razy na scenie mediolańskiej La Scali. Odbył liczne tourne po Szwecji, Szwajcarii, Holandii, Japonii, USA i Kanadzie.

Dorota Gellner:

Poetka, prozaik, autorka książek dla dzieci, tekstów piosenek, słuchowisk radiowych, bajek muzycznych. Współpracowała lub współpracuje z czasopismami dziecięcymi: Świerszczyk, Miś, Płomyczek, Pentliczek, Ciuchcia, Nasz Maks, Plac Słoneczny 4. Napisała ponad sto książek i prawie dwieście tekstów piosenek dla dzieci. Jest autorką słuchowisk radiowych, bajek muzycznych, scenariuszy dla TVP. Utwory Doroty Gellner znajdują się w podręcznikach, przewodnikach metodycznych, antologiach, a książki na Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.