Wpłatomat GoodWillbox pracuje na pełnych obrotach na rzecz podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci w sklepie KEN w Białymstoku.

To nowoczesne urządzenie po „testowym” okresie w Familijnym Centrum Medycznym, które prowadzi nasza fundacja, wyruszyło w świat. Obecnie ustawiony jest w supermarkecie KEN PSS Społem przy ul. Kołłątaja w Białymstoku.

– Pomysł ulokowania urządzenia w naszej placówce przyjęliśmy z entuzjazmem. Staramy się włączać w akcje społecznie ważne, szczególnie  bliskie są  nam wsparcie potrzebujących i zbiórki charytatywne. Estetyka wpłatomatu oraz fakt, że  kieruje do odbiorców jasne komunikaty zbierając przy tym  środki na doniosły cel były oczywistymi argumentami za. Urządzenia idealnie wpasowało się w przestrzeń sklepu i miło zaskoczyło szybkością  i prostotą działania, co jest ważne z punktu widzenia odbiorcy, czyli osoby wpłacającej darowiznę – mówi Joanna Biała z marketingu  PSS Społem w Białymstoku.

Bardzo nam miło, że mamy takie wsparcie. PSS Społem Białystok wygospodarowało przestrzeń na wpłatomat w eksponowanym miejscu. I rzeczywiście… wygląda to tak, jakby urządzenie było częścią wystroju :).

Przypominamy jak to działa. Darczyńca wybiera na pulpicie urządzenia cel do wsparcia. Obecnie do wyboru są trzy: rehabilitacja, środki pierwszej potrzeby oraz koncentratory tlenu. Następnie ustala wysokość wsparcia – urządzenie sugeruje kwoty, ale wpłacający może też wpisać własną. Transakcję realizuje się poprzez zbliżenie karty płatniczej do terminala. Cała operacja trwa kilka sekund. Na monitorze od razu aktualizowana jest wielkość środków przekazanych na dany cel. Wsparcie bezpośrednio trafia na konto fundacji i można je od razu zagospodarować. Wpłatomat przyjmuje kwoty od 1 do 9999 zł.

– Świat nieustannie idzie do przodu. Postępująca technologizacja nie ominęła również trzeciego sektora. Coraz więcej podmiotów zbiera środki wykorzystując do tego wpłatomaty charytatywne. To innowacyjne rozwiązanie szyte na miarę potrzeb NGO-sów w nowej, dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Jestem przekonany, że wkrótce wpłatomaty staną się standardem w zbieraniu środków na cele dobroczynne – mówi Jakub Poskrobko, prezes białostockiej firmy LBPro, która we współpracy z nami, tworzyła GoodWillBox.

To niezwykle prosta i skuteczna forma pomagania. Zapraszamy do społemowskiego KEN-a. Planujemy też ustawienie wpłatomatu w kolejnych lokalizacjach, nie tylko na terenie Białegostoku.

– Mamy nadzieję, że po zniesieniu ograniczeń związanych z pandemią wpłatomat stanie się jeszcze bardziej mobilny i będzie pojawiał się na różnych wydarzeniach i eventach – mówi Krystyna Skrzycka, wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”.

Fot. Zuzanna Kozerska