Nasza Fundacja już po raz ósmy organizuje na Podlasiu akcję „Pola Nadziei”. Jej stałym elementem jest doroczna tzw. „Żonkilowa kwesta”, która odbędzie się w dniach 12 i 13 maja (najbliższy weekend). Pierwszego dnia wolontariuszy będzie można spotkać w galeriach handlowych i sklepach PSS Społem, drugiego przed kościołami i cerkwiami, w centrum miasta i w parkach.

W tych dniach z puszkami opatrzonymi logiem naszej Fundacji kwestować będą między innymi: dziennikarze TVP Białystok, aktorzy z Teatru Dramatycznego i Białostockiego Teatru Lalek, tancerze zespołu Kurpie Zielone, harcerze ZHP i zawodnicy Drużyny Futbolu Amerykańskiego Lowlanders Białystok.

W akcji bierze udział 1100 wolontariuszy. Ich żółte koszulki będzie można zobaczyć w sumie
w 60 parafiach katolickich i 25 parafiach prawosławnych. W najbliższy weekend kwestujemy  w Białymstoku, Łomży, Sokółce, Bielsku Podlaskim, Supraślu, Wasilkowie, Korycinie, Gródku, Dąbrowie Białostockiej, Czarnej Białostockiej, Jaświłach, Goniądzu, Różanymstoku, Tykocinie, Łapach, Kleszczelach, Czeremsze, Jedwabnem, Trzciannem, Miastkowie, Orli i Dubiczach Cerkiewnych.

Motto tegorocznej edycji pochodzi z biblijnego Listu do Rzymian i brzmi: „Nadzieja zawieść nie może…”.  „Pola Nadziei” to międzynarodowa kampania społeczna mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Realizują ją wyłącznie hospicja, a na Podlasiu od początku jej przebieg koordynuje  Fundacja „Pomóż Im”.

Ważnym elementem akcji jest sadzenie jesienią żonkili, które symbolizują nadzieję. Będą one rozdawane podczas finałowych kwest. Zebrane pieniądze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb małych podopiecznych Białostockiego Hospicjum. Jego zadaniem jest w pierwszej kolejności zapewnienie opieki nieuleczalnie chorym maluchom, tak aby mogły one odejść bez bólu i cierpienia. To również ogromna pomoc materialna, bez której wiele rodzin nie poradziłoby sobie.

Do zobaczenia w najbliższy, żonkilowy weekend!